Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

3 mln zł zaległości w wypłatach dla lekarzy weterynarii

Ponad trzy miliony złotych wyniosły zaległości w wypłatach dla lekarzy weterynarii, którzy w imieniu rządu dbają o bezpieczeństwo żywności. Resort rolnictwa obiecuje, że wszystkie pieniądze zostaną oddane do końca stycznia przyszłego roku.

wk30 grudnia 2020, 08:38
O sprawie poinformowała opinię publiczną Krajowa Rada Lekarsko – Weterynaryjna, która jeszcze w listopadzie w piśmie do ministra rolnictwa Grzegorza Pudy alarmowała, że z kilku województw docierają sygnały od urzędowych lekarzy weterynarii realizujących zadania z wyznaczenia Powiatowych Lekarzy Weterynarii, którzy od kilku miesięcy nie otrzymują wynagrodzeń należnych im za wykonaną prace. Chodzi o czynności związane z nadzorem nad bezpieczeństwem zdrowotnym żywności pochodzenia zwierzęcego oraz monitorowanie i zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt.

Sprawą zainteresowali się posłowie, którzy zaczęli pisać w tej sprawie interpelacje...

Pozostało 73 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ