StoryEditor

34 mln złotych mniej na działalność rolniczych instytutów naukowych

Ponad 34 miliony złotych straciły rolnicze instytuty naukowe w wyniku oszczędności jakie w zeszłym roku wymusiło ministerstwo rolnictwa. Ale zdaniem resortu… w żaden sposób nie wpłynęło to na ich działalność.
04.02.2020., 16:02h

Interpelacje poselską w sprawie cięć finansowych na działalność badawczo-rozwojową  w 2019 r. złożyli posłanka Dorota Niedziela oraz poseł Kazimierz Plocke z Platformy Obywatelskiej. Zapytali oni MRiRW m.in. o szczegóły podjętych działań oszczędnościowych oraz skutki jakie przyniosły w pracach rolniczych naukowych instytutów badawczych. - Czy zdaniem Pana Ministra nie ma zagrożeń realizacji wieloletnich programów w związku ze zmniejszeniem o połowę środków na ich realizację - zapytali posłowie opozycji.

W odpowiedzi resort rolnictwa wyjaśnił, że oszczędności dotyczyły 10 instytutów naukowych oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i opiewały na kwotę 34,7 mln zł.
- Związane to było z koniecznością dostosowania ich do wyzwań, jakie obecnie czy w niedalekiej przyszłości będą stawiane przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Skutkowało to ostatecznie dokonaniem zmian w dziewięciu uchwałach Rady Ministrów ustanawiających pogramy wieloletnie nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - napisał w odpowiedzi na interpelacje wiceminister Jan Białkowski.


Gdzie oszczędności?

Ile wynosiły cięcia w poszczególnych pro...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 09:56