Agrotech w Kielcach już od dziś

Agrotech w Kielcach już od dziś

Ruszył 23. Agrotech w Kielcach. Rolniczemu wydarzeniu towarzyszą 17. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej Las-Expo.

r e k l a m a

Dziś wystartował 23. Agrotech w Kielcach. Impreza potrwa do niedzieli 19 marca. Rolniczemu wydarzeniu towarzyszą 17. Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Leśnej Las-Expo.

Kielecka impreza rolnicza przyciąga z roku na rok coraz większe grono wystawców. W tym roku na powierzchni 63 tys. m kw. ciasno upakowanych maszynami i sprzętem rolniczym swe wyroby prezentuje 700 wystawców z 17 krajów.

Na otwarcie targów przybył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, delegacje Algierii i Kongo, liczni przedstawiciele instytucji związanych rolnictwem. Lista VIP-ów wyczytana podczas gali otwarciu targów przez pana dr Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce – była tak długa, że publiczności zabrakło sił na oklaski…

Minister rolnictwa Algerii stwierdził (na zdjęciu siedzi po prawej k. ministra Jurgiela), że podczas wizyty w naszym kraju zauważył, jak bardzo Polska otwiera się na Afrykę – zaprasza naszą branżę rolno-spożywczą i maszynową do inwestowania w Afryce.

Minister Jurgiel, otwierając targi kieleckie – pierwszy raz podczas swojej ministerialnej kadencji – pogratulował rozwoju imprezy.
– Zawsze przy otwarciu imprezy rolniczej trzeba podkreślić, co minister rolny robi na rzecz branży rolnej. Przypomnę więc, że w 2016 r. nawiązaliśmy współpracę z 27 państwami. Obecnie Polska ma porozumienia zawarte z 74 krajami w zakresie branży rolnej. Algieria w 2017 r. jest dla nas krajem priorytetowym. W strategii przyjętej dla polskiego rolnictwa opieramy się na innowacjach, na dobrej współpracy z biznesem i nauką. W PROW stawiamy na modernizację gospodarstw. Rok 2016 r. odszedł do przeszłości jako rok dekoniunktury – myślę, że teraz już tylko najlepsze przed nami – podkreślił minister.

Górą Agrotech

Organizatorzy na każdym kroku podkreślają, że Agrotech są największymi targami rolniczymi w Polsce. Wprawdzie trudno zweryfikować te informacje, ale rozwój targów trwający nieprzerwanie od lat rzeczywiście może budzić zdumienie. To tylko pokazuje, że jeśli targi powiązane są z lokalnym samorządem, wspólnie można wywindować imprezę promującą region na dobry poziom.

Oto niektóre nowości targowe:

  • Case IH – pokazuje czarny Optum 300CVX, który jest zdobywcą tytułu „Traktora Roku 2017”;
  • Deutz Fahr – przywiozła m.in. ciągnik RC Shift nagrodzony tytułem „Traktora Roku 2017” w kategorii „Najlepsze Wzornictwo”;
  • John Deere – prezentuje ofertę dla gospodarstw rodzinnych, w tym ciągniki serii 5R i prasę zwijającą serii 800;
  • Ursus – kusi ofertą traktora C395 Power;
  • New Holland – przedstawia nowość, traktor T7.165 S o dłuższym rozstawie osi i ciągnik T5.120 nagrodzony w konkursie „Traktor Roku 2017” w kategorii „Najlepsza użyteczność”.       pł

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii