StoryEditor

Aplikacja eWniosekPlus – kolejne problemy i rolnicy bez szans na dotacje

Część rolników ubiegających się o dotację na zakup i montaż silosów, niestety nie otrzymała ani powiadomienia sms, ani maila informującego o odrzuceniu złożonego wniosku. Stracili oni przez to szansę na wprowadzenie poprawek, a tym samym na otrzymanie dotacji.
22.08.2023., 10:08h
Wraz z początkiem czerwca wystartował nabór na zakup i montaż silosów i trwał on do początku lipca. Rolnicy zainteresowani dofinansowaniem, wnioski składać mogli tylko i wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Każdy rolnik, którego wniosek został odrzucony, powinien mieć możliwość złożenia odpowiednich poprawek. Informacja o odrzuceniu wniosku powinna dotrzeć do nich w formie sms lub maila, że na ich koncie na platformie eWniosekPlus, pojawiła się nowa wiadomość.


Zobacz także: Dofinansowanie na budowę silosów wraz z wyposażeniem. Wyniki naboru wniosków

Rolnicy stracili szansę na dofinansowanie


Niestety eksperci z firmy Agraves dostali informacje od kilku rolników, że takowej informacji nie otrzymali. Co za tym idzie, termin na naniesienie poprawek minął, w związku z tym ich wnioski o dotacje na zakup i montaż silosów zostały odrzucone, a szansa na otrzymanie dofinansowania przepadła.

Nie jest to niestety pierwszy raz, już w przeszłości rolnicy niejednokrotnie zgłaszali problemy z systemem ARiMR.

ARiMR wyjaśnia

W związku z naszym artykułem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia:

- w związku z artykułem Aplikacja eWniosekPlus – kolejne problemy i rolnicy bez szans na dotacje (topagrar.pl)  uprzejmie informujemy, że od 5 czerwca do 5 lipca 2023 r. trwał nabór dotyczący „Wsparcia dla rolników na zakup i montaż silosów wraz z wyposażeniem” z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zarejestrowano 12 973 wnioski, które są obecnie weryfikowane (zgodnie z kolejnością wpływu). Rolnicy, których wnioski pozytywnie przejdą ten proces i obejmie je limit, będą na bieżąco informowani drogą esemesową i e-mailową o konieczności złożenia za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR uzupełnień, wyjaśnień lub możliwości zawarcia umowy.


Na podst. inf. Agraves
Fot: archwium/envato

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 05:04