StoryEditor

ARiMR będzie umarzać rolnikom odsetki?

Rząd chce aby ARiMR mogła powoływać oddzielną spółkę do wykonywania zadań informatycznych. Kolejna propozycja to nowe zasady oddłużenia rolników. Agencja darowałaby im odsetki, ale pod warunkiem wcześniejszej spłaty kapitału.  
23.02.2022., 11:02h
Sejmowa komisja rolnictwa przystąpiła dzisiaj do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, której celem jest wprowadzenie szeregu zmian w zasadach jej funkcjonowania. 

Informatyczna spółka celowa


Przewiduje ona m.in. powołanie przez ARiMR spółki celowej, która zajmie się obsługą informatyczną Agencji. Dzięki temu będzie możliwość rezygnacji z usług firm zewnętrznych oraz zatrudnienia informatyków za wynagrodzenie rynkowe, bez ograniczeń wynikających ze standardów obowiązujących w administracji państwowej. 

– Siatka płac Agencji jest taka, że osoby, które nabierały jakiś umiejętności odchodziły i przechodziły do firm prywatnych, które potem świadczyły usługi na rzecz ARiMR - tłumaczył posłom wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Takie rozwiązanie ma też rozwiązać problem ciągnących się latami postępowań przetargowych na wybór firm świadczących usługodawców firm informatycznych. Ma to też obniżyć koszty związane z obsługą informatyczną. Podobna spółka powstała w ministerstwie  finansów.  

Posłowie z komisji rolnictwa wyrażali wątpliwości co do za...
Pozostało 63% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 05:34