StoryEditor

Jakie problemy mają śląscy rolnicy?

Śląscy rolnicy spotkali się po dwóch latach pandemii. Liczba problemów od tamtej pory nie zmniejszyła się, wręcz przeciwnie, jest ich coraz więcej. Jakie dokładnie mają problemy tamtejsi rolnicy? 
22.02.2022., 15:02h

Istniejący już od trzydziestu dwóch lat Związek Śląskich Rolników jest organizacją pozarządową, politycznie niezależną i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Regularnie od początku roku Związek rozpoczął cykl zebrań swoich członków w opolskich powiatach.

Doroczne spotkania są okazją do podsumowania minionego roku i wskazania, co jest dla nich najbardziej problematyczne obecnie w prowadzeniu gospodarstwa. Organizacja reprezentuje ponad tysiąc śląskich rolników i stoi na straży ich interesów. W miarę swoich możliwości stara się rozwiązywać nurtujące ich problemy i doradzać im.

Po ponad dwuletniej przerwie śląscy rolnicy przedyskutowali najważniejsze problemy, a więc wzrost kosztów przy spadku cen, czy sprawa gruntów po gospodarstwie Top Farms, któremu kończy się okres dzierżawy od Skarbu Państwa.

W filmie wystąpili: 

Tomasz Cichoń, przewodniczący rejonu kędzierzyńsko-kozielskiego

Związku Śląskich Rolników

Franciszek Damboń, rolnik z Nieznaszyna

Harald Kupka, rolnik z Naczęsławic

Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki

Bernard Dembczak, prezes Związku Śląskich Rolników

Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu

 

dr Mariusz Drożdż

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 09:59