StoryEditor

Bartosik o refomie WPR: nie wszystkie nasze postulaty zostały spełnione

- Polityczny kompromis dotyczący reformy Wspólnej Polityki Rolnej jest korzystny dla rolników - mówi rząd, choć jednocześnie przyznaje, że podczas negocjacji nie wszystkie nasze postulaty zostały spełnione.
21.07.2021., 13:07h

Ministerstwo rolnictwa przedstawiło na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa informację podsumowującą negocjacje w sprawie reformy WPR pomiędzy Parlamentem Europejskim a Radą Unii Europejskiej. Porozumienie zostało osiągnięte podczas tzw. supertrilogu 24-25 czerwca, a następnie zostało zaakceptowane na posiedzeniu Rady UE ministrów ds. rolnictwa 28 czerwca 2021 r.

- Od początku prac nad reformą w polskim stanowisku jednoznacznie wskazywaliśmy, że rozwiązania reformy powinny uwzględnić indywidulane potrzeby i oczekiwania  państw członkowskich i koncentrować się na osiąganiu głównych celów Wspólnej Polityki Rolnej – mówił w Sejmie wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik, który dodał, że porozumienie polityczne nie uwzględnia wszystkich polskich postulatów, ale zawiera wiele rozstrzygnięć korzystnych.

Płatności bezpośrednie - jak to będzie wyglądać?

Polski rząd pozytywnie ocenia utrzymanie w ramach kompromisu politycznego dla reformy WPR na lata 2023-2027 obecnych rozwiązań pozwalających na dystrybucję płatności bezpośrednich na korzyść małych i średniej wielkości gospodarstw, m.in. poprzez płatność redystrybucyjną. ...

Pozostało 81% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 01:43