StoryEditor

Czas ubezpieczyć oziminy! Jaką ofertę dla rolników przygotowały zakłady ubezpieczeń?

Jesienna kampania ubezpieczania upraw ruszyła. Specjalnie dla Was sprawdzamy, jaką ofertę dla rolników przygotowały zakłady ubezpieczeń.
29.09.2023., 07:09h
We wrześniu rozpoczął się jesienny sezon ubezpieczania upraw, co oznacza, że rolnicy już mogą kupić polisę ubezpieczeniową dla swoich ozimin z dopłatą z budżetu państwa.
Budżet ten z roku na rok maleje – zdaniem rządu ze względu na mniejsze zainteresowanie ze strony rolników. W 2022 roku na dopłaty do ubezpieczeń rolniczych założono 1,5 mld złotych, a już w 2023 r. o niemal 400 mln zł mniej – 1,120 mld zł. Warto zatem nie zwlekać z decyzją, zwłaszcza że rolnicy, którzy uzyskali płatności bezpośrednie, mają obowiązek ubezpieczyć co najmniej 50% powierzchni upraw chociaż od jednego lub wybranych ryzyk wystąpienia szkód, spowodowanych przez powódź, grad, suszę, ujemne skutki przezimowania lub przymrozki wiosenne.


Klęski żywiołowe w jednej chwili mogą zniweczyć wielomiesięczny trud rolnika włożony w uprawę roli. Przy zmianach klimatu, które coraz mocniej dają nam się we znaki, polisa ubezpieczeniowa jest koniecznością. Fot. Czekała
Poniżej przedstawiamy zebraną specjalnie dla naszych Czytelników ofertę zakładów ubezpieczeniowych na bieżący sezon.

AGRO Ubezpieczenia

AGRO Ubezpieczenia ruszyły ze sprzedażą ubezpi...
Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 04:12