StoryEditor

Dwie osoby połasiły się na cudzą ładowarkę o wartości 300 tysięcy złotych i schowały ją…. w lesie

Funkcjonariusze iłowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło kradzieży sprzętu, a konkretnie ładowarki teleskopowej o wartości 300 tys. złotych! W związku z tą sprawą zatrzymano dwie osoby.
27.09.2023., 15:09h
22 września funkcjonariusze iłowskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży ładowarki teleskopowej. Wartość sprzętu to 300 tysięcy złotych. Ładowarkę ukradziono z terenu tartaku w miejscowości Jankowa Żagańska.


Ładowarka poruszać się miała leśnymi drogami w stronę kolejnej miejscowości Witoszyn. We wskazane podczas zgłoszenia miejsce udała się policja, a na miejscu pracowała także grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki.

Ładowarka ukryta w lesie

Dzięki temu, że kroki zostały podjęte natychmiastowo, udało się zatrzymać dwie osoby 54-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili także miejsce, w którym ukryto skradzioną ładowarkę, ta znajdowała się w lesie. Zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.
W poniedziałek 25 września zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.opr. Bernat Patrycja
Źródło: KPP Żagań
Foto: KPP Żagań
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 04:56