Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Do ARiMR po skierowanie na 15 bezpłatnych badań?

Obrazek

 

Profilaktyka zdrowotna jest bardzo ważna dla wczesnego wykrywania chorób zagrażających zdrowiu pacjentów. Rolnicy badają się rzadko, a zachęcić ma ich do tego akcja ARiMR i resortu zdrowia.

Dorota Kolasińska24 listopada 2022, 10:42

Wczoraj odbyło się spotkanie, podczas którego Halina Szymańska, prezes ARiMR oraz Adam Niedzielski minister zdrowia podpisali list intencyjny na temat wspólnego zaangażowania w akcję „Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich”. W spotkaniu uczestniczył również Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa. Rolnicy badają się rzadziej niż mieszkańcy miast, to wynika również z tego, że ich zawód nie wymaga zaświadczeń zdrowotnych. 

- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wraz z Ministerstwem Zdrowia zaangażowała się w działania informacyjno-edukacyjne promujące profilaktykę zdrowotną oraz programy dotyczące tego zakresu wśród mieszkańców obszarów wiejskich. Nadrzędnym celem naszej akcji Profilaktyka zdrowotna dla mieszkańców obszarów wiejskich jest zwiększenie świadomości w zakresie możliwości wczesnego rozpoznawania chorób zawodowych i cywilizacyjnych - informuje ARiMR wraz z resortem zdrowia. 

Rolnicy po wypełnieniu ankiety w placówce ARiMR w ramach programu „Profilaktyka 40 PLUS” otrzymają skierowanie na wykonanie 15 darmowych badań w pakiecie. Dotyczy to zarówno kobiet i mężczyzn.Ankieta dostępna jest:

  • za pośrednictwem infolinii 22 735 39 53 - (w godzinach 8:00-18:00, koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).
  • za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) pod linkiem https://pacjent.gov.pl/, logowanie we własnym zakresie – wersja pełna ankiety.
  • lub w Punkcie Informacyjnym ARiMR w Biurach Powiatowych oraz Oddziałach Regionalnych korzystając z pomocy pracowników, którzy wesprą zainteresowanych  Rolników przy wypełnieniu ankiety.

- Celem ARiMR jest zapewnienie pomocy rolnikom przy wypełnianiu ankiety on-line i wygenerowaniu e-skierowania oraz wskazanie placówki wykonującej badania. Nasi pracownicy będą informować Beneficjentów o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań w ramach Programu Profilaktyka 40 Plus oraz innych programach profilaktycznych – informuje ARiMR wspólnie z resortem zdrowia.

Szczegóły na temat pakietu badań oraz jak zgłosić się do programu podaje resort zdrowia 

Oprac. dkol na podst. MRiRW/MZ

Fot. Envato ElementsPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)