Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Dopłaty do kredytów preferencyjnych - kto może się ubiegać?

Obrazek

Dopłaty do kredytów preferencyjnych na zakup gruntów otrzymają tylko rolnicy, którzy prowadzą na niej działalność. Niby logiczne, skąd wynikają nieścisłości?

Natalia Marciniak-Musiał25 marca 2022, 11:50

Z analizy, którą przeprowadziła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że wcale nie tak rzadko, na te same grunty jest brany kredyt, a inny rolnik w tym czasie pobiera za nie dopłaty bezpośrednie. W przypadku kredytu preferencyjnego to się nie uda. 

Kredyty preferencyjne, udzielane przez banki, które współpracują z  Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to pożyczki, której  oprocentowanie spłaca za rolnika Agencja. Co bardzo istotne - warunkiem otrzymania wsparcia do kredytów preferencyjnych jest  złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie do tych gruntów. Mówiąc ściślej - mogą się o nie starać jedynie użytkownicy danych gruntów, którzy nie tylko prowadzą na nich działalność rolniczą, ale także to oni złożyli wniosek o przyznanie do tych działek dopłat bezpośrednich czy też płatności obszarowych w ramach PROW 2014–2020.

Natalia Marciniak-Musiał

Fot. Envato elementsPicture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)