Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dotacje na termomodernizacje budynków!

08.09.2018

Drukuj

Dotacje na termomodernizacje budynków!

Artykuł dostępny

Z takiej możliwości może skorzystać każdy, kto będzie chciał w najbliższym czasie ocieplić budynek, wymienić stolarkę okienną i drzwiową, instalację centralnego ogrzewania oraz wymienić stary piec na nowoczesny piątej generacji, w którym nie można spalać śmieci.
Wysokość dotacji jest zależna od dochodu na jednego członka rodziny. Będzie to od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 40 tys zł. Na resztę inwestycji właściciel budynku będzie mógł wziąć nisko oprocentowaną pożyczkę.
Projekt będzie realizowany przez 10 lat, a przeznaczone na niego fundusze to ponad 100 mld zł. Od 4 do 9 września br. odbywają się spotkania informacyjne w gminach.

r e k l a m aProgram ma poprawić stan powietrza i uchronić Polskę przed kolejnymi karami, które może nałożyć na nasz kraj UE, przekraczamy normy emisji regularnie. Smog w wielu miastach zimą wymusił pozostanie w domach dzieci i osób starszych, w przypadku najwyższych stężeń w powietrzu substancji niekorzystnych dla zdrowia. W wielu placówkach zamontowano oczyszczacze powietrza, ale czy one faktycznie działają, trudno powiedzieć.
 
Z termomedernizacji skorzystają także Ci, którzy chcą mieć niższe straty ciepła w domach, dzięki czemu ograniczą wydatki związane z ogrzewaniem domu. Krążą pogłoski, że próg dochodu na jednego członka rodziny, która będzie wnioskować o dofinansowanie będzie dość niski, dlatego wiele z chętnych osób nie będzie mogło skorzystać z dotacji ani kredytu.

 
dkol/nfosigw.gov.pl/mos.gov.pl/ 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii