Reklama zniknie za 11 sekund

Dzień strażaka

Obrazek

- Oddajecie siebie, służąc ludziom i Ojczyźnie w sposób najbardziej szlachetny z możliwych, nie oczekując za to zapłaty. Dlatego nasze strażackie święto jest tym piękniejsze, że dotyczy ludzi o wielkich rycerskich sercach, którym możemy wyrazić ogromną wdzięczność i podziw - pisał do druhów Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Dorota Kolasińska5 maja 2019, 09:45
Z okazji Dnia Strażaka (4.04.2019) życzenia do strażaków skierował Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski.

- Warto zauważyć, że środki europejskie wspierały zakup sprzętu dla straży pożąrnej ponad 700 mln zł, który przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa. Dziękujemy szczególnie strażakom-ochotnikom. Dziś straż pożarna może dojechać na miejsce w ciągu 15 minut. Chcemy, by czas reakcji skrócić do 5 minut, by wszystkie jednostki ochotnicze były w systemie krajowym - mówił Pawlak.

- Z okazji Dnia Strażaka i 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej życzę Druhnom i Druhom wszelkiego dobra, satysfakcji w działaniu i spełnienia w życiu. Strażackim Rodzinom i Przyjaciołom przekazuję życzenia szczęścia i wielu pomysłów do radości. Wszystkim nam życzliwości, jedności i braterstwa - pisał prezes Zarządu ZOSP RP do strażaków.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka złożył także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski.

- Każdego dnia strażacy zawodowi i ochotnicy realizują coraz trudniejsze i wciąż bardziej odpowiedzialne zadania. Każde z tych zadań motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, do jeszcze większego wysiłku i ofiarności. Wizerunek polskiego strażaka niezmiennie od wielu lat cieszy się społecznym zaufaniem. Ten pozytywny obraz straży pożarnej w oczach opinii publicznej kształtują funkcjonariusze zawodowi i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, jest on dziełem ich determinacji, codziennego trudu i entuzjazmu. [...] Życzę Wszystkim Celebrującym dzisiejsze święto wszelkiej pomyślności, wytrwałości, zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych oraz społecznych, a Państwa najbliższym wyrozumiałości i rodzinnego ciepła - napisał gen. bryg. Leszek Suski.

dkol na podst. osp.pl
Fot. OSP


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)