StoryEditor

Echa Piątki dla zwierząt: Będą rekompensaty dla rolników?

Wicerzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel zapewnia, że rolnicy poszkodowani wprowadzeniem w życie przepisów ustawy o ochronie zwierząt otrzymają rekompensaty finansowe. Będzie to jedno z pierwszych zadań nowego ministra rolnictwa. 
05.10.2020., 10:10h
Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości na antenie radiowej Trójki zapewniał, że rolnicy, którzy zostaną poszkodowani wprowadzeniem w życie przepisów „Piątki dla zwierząt”, a więc noweli ustawy o ochronie praw zwierząt otrzymają rekompensaty. Ile dokładnie będą wynosić – tego jeszcze nie wiadomo, ale mają być podobno „adekwatne do poniesionych strat” – cokolwiek oznacza to dla polskiego rządu i podatnika, rolnicy i tak nie będą zadowoleni. Zamiast rekompensat woleliby po prostu wraz z rodzinami zajmować się dalej tym, czym się zajmują. Według Radosława Fogla jednym z pierwszych zadań nowego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy, będzie rozmowa na temat rekompensat. 

W rozmowie uczestniczył także Andrzej Waśkodoradca prezydenta Andrzeja Dudy, który zapewniał, że prezydent uczestniczy w spotkaniach z organizacjami rolniczymi i zdaje sobie sprawę z tego, że ustawa spowoduje poważne skutki gospodarcze, ale również polityczne. Po raz kolejny, tym razem z ust doradcy padło stwierdzenie, że prezydent będzie się kierował „dobrem polskiego rolnictwa”. Jednak ostateczna decyzja nadal nie zapadła, a nad ustawą i zmianami nadal pracuje Senat. 

oprac. dkol na podst. polskieradio24.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 06:05