Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

EuroTier 2022: Największe targi branży chowu i hodowli zwierząt już w listopadzie w Hanowerze

Obrazek

EuroTier to targi dla profesjonalistów chowu zwierząt i zarządzania produkcją. Od 15 do 18 listopada około 1 600 wystawców z 55 krajów prezentować będzie swoje innowacje, produkty i usługi na tym międzynarodowym spotkaniu branżowym. 

Anna Kurek22 lipca 2022, 14:56

Jak informują organizatorzy tegoroczna edycja targów EuroTier w Hanowerze to koło 1 600 wystawców, 13 zapełnionych hal, około 240 000 m2 powierzchni wystawienniczej, międzynarodowy program fachowy i informacyjny.


- Skupiając wystawców z 55 krajów, w tym licznych liderów rynku, oferując międzynarodowy program imprez i kongresów oraz kultowe imprezy jak TopTierTreff oraz nowy sektor dla startupów‚ „DLG-AgrifutureLab” w połączeniu z odbywającymi się równocześnie targami EnergyDecentral, EuroTier jako międzynarodowa platforma dla biznesu i sieć dla wymiany fachowej informacji, wyznacza standardy różnorodności produktów i tematów – mówi kierowniczka projektu EuroTier - Ines Rathke.

Na targach EuroTier reprezentowani są liczni międzynarodowi i krajowi liderzy rynku, a także młode innowacyjne przedsiębiorstwa i start-upy. Pawilony narodowe m.in. z Danii, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i z USA podkreślają międzynarodowy charakter targów.

„Transforming Animal Farming“ – Międzynarodowy program fachowy

„Transformacja hodowli zwierząt“ – temat przewodni targów EuroTier 2022 ujmuje to trafnie i zwięźle: Łańcuchy produkcji i łańcuchy wartości podlegają ewolucji. Program fachowy światowych targów profesjonalnego chowu zwierząt użytkowych jak również platforma cyfrowa DLG-Connect wskazują, w jakim kierunku może zmierzać ten rozwój dla producentów trzody chlewnej, bydła i drobiu.

 

DLG-Spotlight: Ogólna koncepcja zarządzania inwentarzem (hala 26)

Zarządzanie inwentarzem musi w przyszłości odpowiadać wymogom dobrostanu zwierząt, ochrony środowiska i klimatu oraz potrzebom konsumenta i przy tym wszystkim nie może zapominać o konkurencyjności. To kompleksowe zadanie postawili przed sobą eksperci i zaprezentują teraz na targach ogólne koncepcje zarządzania tucznikami, maciorami i cielętami, krowami mlecznymi i młodymi nioskami.

DLG-Spotlight: Feed for Future (hala 21)

Receptury pasz podlegają ciągłym zmianom, na rynku pojawiają się ich nowe rodzaje oraz nowe technologie karmienia mające na celu poprawę dobrostanu i redukcję składników odżywczych, aby w ten sposób umożliwić przyjazne dla środowiska procesy. Wiodące przedsiębiorstwa międzynarodowej branży paszowej prezentują innowacyjne pasze, technologie i receptury. Zaliczają się do nich również nowe źródła białka, takie jak algi i insekty, które w międzyczasie stały się alternatywą dla zaopatrzenia w białko.

DLG-Spotlight: Sprzedaż bezpośrednia (hala 26)

Produkty z własnego regionu o dającym się odtworzyć pochodzeniu - dla wielu ludzi istotnym jest, aby zakupu produktów rolnych dokonywać „bezpośrednio u rolnika“. Dlatego też własne przetwórstwo i bezpośredni zbyt stają się atrakcyjne dla coraz większej liczby przedsiębiorstw rolnych. Na targach EuroTier 2022 w ramach DLG-Spotlight po raz pierwszy przedstawione zostaną odpowiednie rozwiązania techniczne, produkty i serwisy oraz aktualne strategie marketingowe na przykładach najlepszych praktyk (Best-Practice).

DLG-Spotlight: Salon Akwakultury (hala 21)

Jaki potencjał alternatywnych źródeł surowców kryje w sobie rozwój organizmów w basenach wodnych? Jakie innowacje wdrożone zostały w dziedzinie pasz, żywności i energii? „Salon Akwakultury“ zaprasza do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje produkcja ryb, muszli, raków i roślin wodnych. Towarzystwo DLG i kierowana przez Uniwersytet imienia Christiana Albrechtsa w Kilonii Przestrzeń Innowacji „Błękitna Biogospodarka“ to miejsce dla międzynarodowych spotkań.

Sieć Dobrostanu Zwierząt (hala 26)

Wspierany przez Federalne Ministerstwo Wyżywienia i Rolnictwa (BMEL) wspólny ogólnokrajowy projekt „Sieć Dobrostanu Zwierząt“ udziela odpowiedzi na aktualne pytania związane z dobrostanem. W branży drobiarskiej zaliczają się do nich m.in. chów zwierząt bez przycinania dziobów i poprawa warunków środowiskowych. W dziedzinie chowu bydła eksperci dobrostanu udzielają informacji m.in. na temat odchowu cieląt przy matkach, żywienia i wybiegów. Alternatywne systemy porodowe, koncepcje budowy obór dla chowu loch i odchowu prosiąt oraz doświadczenia związane ze stosowaniem izofluranu stanowią ofertę informacyjną dla hodowców świń.

TopTierTreff - Międzynarodowy rynek czołowej genetyki (hala 11)

TopTierTreff to obowiązkowy punkt programu dla krajowych i międzynarodowych hodowców. Prezentują się tutaj wiodące niemieckie i międzynarodowe przedsiębiorstwa i organizacje związane z hodowlą bydła mlecznego i mięsnego oraz ich zwierzęta rozpłodowe. Ponadto goście fachowcy mogą obejrzeć krajowe i międzynarodowe rasy owiec i kóz. W ramach TopTierTreff kilka razy dziennie prezentowane będą na scenie i komentowane przez ekspertów zwierzęta rozpłodowe i hodowlane różnych ras mlecznych. Ofertę informacyjną uzupełni program fachowy na tematy związane z hodowlą oraz produkcją mleka i mięsa.

Imprezy w formie forum

Fora targowe oferują możliwość bezpośredniej wymiany z krajowymi i międzynarodowymi ekspertami. Na Forum DLG „Świnia & Drób“ (hala 17) dyskutanci udzielają przedsiębiorcom odpowiedzi na pytanie, czy w obecnych warunkach ramowych rozsądniejsza jest dalsza specjalizacja czy raczej szerokie pozycjonowanie i stawianie na dywersyfikację. Przed tym właśnie pytaniem stoją gospodarstwa zajmujące się chowem trzody chlewnej głównie w państwach nastawionych na eksport, takich jak Niemcy, Niderlandy, Belgia albo Dania.

 

Na Forum DLG „Mleko & Bydło“ (hala 12) uznani eksperci przedstawią swoją opinię na temat aktualnych tematów związanych z produkcją mleka i chowem bydła. W szczególności w państwach eksportujących produkty mleczne trend zmierza w kierunku optymalizacji procesów drogą automatyzacji i digitalizacji. W Europie w centrum uwagi znajdują się dobrostan zwierząt, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz przejrzystość łańcucha procesowego. Na całym świecie obserwuje się trend zmierzający w kierunku wyższej wydajności, zapewnienia zdrowia zwierząt i towarzyszącej temu wyższej jakości produktu.

Branżowe eventy i kongresy

Targi EuroTier są także platformą dla licznych branżowych eventów i kongresów. Zaliczają się do nich Cattle & Pig Event, International Poultry Conference, Animal Health-Event a także „Rozmowy-DLG - Zwierzę“ (hala 26) na tematy związane z żywieniem, wpływem klimatu, dobrostanem i zrównoważonym rozwojem. Federalne Zrzeszenie Praktykujących Weterynarzy (bpt) przeprowadzi swój doroczny kongres z udziałem ponad 2.500 lekarzy weterynarii oraz towarzyszące mu targi specjalistyczne „Medycyna Weterynaryjna“ w terminie pokrywającym się z okresem trwania targów EuroTier.

 

Targi partnerskie EnergyDecentral stawiają na pierwszy plan aktualną dyskusję energetyczną

Targi specjalistyczne EnergyDecentral zajęły pozycję najważniejszej platformy dla zdecentralizowanych systemów energetycznych. Odzwierciedlają one pełny łańcuch wartości w procesach zrównoważonej i niezależnej produkcji energii: zasoby – generacja energii – Smart Energy. W aktualnej dyskusji związanej z ograniczonymi zasobami zarówno gospodarka jak i polityka muszą w trybie pilnym umieścić na porządku dziennym temat rozproszonego generowania energii. EnergyDecentral prezentuje w swoich ramach i zarazem wiodących zagadnieniach targów, takie tematy jak: biogaz, paliwa stałe, fotowoltaika, energia wiatrowa, technologie elektrociepłowni i rozwiązania „Power to gas“, praktyczne rozwiązania będące przykładem realizacji transformacji energetycznej w oparciu o energetykę rozproszoną.

 

Specjalistyczne partnerstwo dla EuroTier i EnergyDecentral

Specjalistyczne partnerstwo dla wiodących na świecie targów oferują: Federalne Zrzeszenie Praktykujących Weterynarzy (bpt), Federalny Związek Trzody Chlewnej i Bydła e.V. (BRS), Niemiecki Związek Pasz dla Zwierząt (DVT), Niemieckie Stowarzyszenie Biogazowe (Fachverband Biogas), Stowarzyszenie Niebieska Biogospodarka, ISN –Stowarzyszenie Hodowców Trzody Chlewnej w Niemczech, European Pig Producers (EPP), European Poultry Club (EPC), European Dairy Farmers (EDF), VDMA Power Systems, Stowarzyszenie Izb Rolniczych (VLK) oraz Grupa Robocza Krajowych Instytucji i Urzędów ds. Rolnictwa a także Centralne Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Drobiarskiego (ZDG)


Do zgłoszonych już na EuroTier 2022 przedsiębiorstw zaliczają się:

365 Farmnet, ADM, AGRAVIS Raiffeisen AG, Alivira, Amandus Kahl, B. Strautmann & Söhne, BASF, BHZP, Bauer, Big Dutchman, Boehringer Ingelheim, Bundesverband Rind und Schwein, Buschhoff, CGM Impianti, CJ Europe, CLAAS, Cooperl, CPM, Dacs, Danbred, Danish Pig Genetics, Denkavit, Delgado, DSM, Evonik, Faresin, Farmermobil, Fliegl, Förster-Technik, Gaun, GEA, GGI-SPERMEX, Gummiwerk KRAIBURG, Hartmann, Holm&Laue, Holmer, Hotraco, Innov Ad, JCB, JOSKIN, JOURDAIN, Kramer, Krampe, Kromschroeder, KUHN, Lely Deutschland, Lucas, LUBING, Meier-Brakenburg, MASTERRIND, Mayo, Merlo, Meyer-Lohne, Manitou, Merlo, MIAVIT, Möller, Munters, Neuero, NHU, Oehler, Ottevanger, Patura, Provimi, Rotecna, Rudolf Hörmann, Schäffer, SCHAUER, Schaumann, Secco, Semex, Sieplo, Sgariboldi, SILOKING, Suevia Haiges, Steiner Automotion, Storti, Strautmann, Systel, Tatoma, Topics, Trioliet, Tuffigo, Urban, Vogelsang, Vostermans, Vredo, Veys Pharma, WEDA, Wasserbauer, Weidemann, Wolf System, Zago, Centralne Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Drobiarskiego, Zimmermann, Ziehl-Abegg, ZUNHAMMER.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Anna Kurek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)