StoryEditor

Gigantyczny pożar zboża koło Gostynia – spłonęło 170 ha!

Wczoraj pod Gostyniem w Wielkopolsce spłonęło 170 ha zbóż. Dziś mamy więcej szczegółowych informacji dotyczących tego tragicznego zdarzenia.
01.07.2019., 14:07h
Jak przekazał nam rzecznik prasowy KP PSP w Gostynie kpt. Marcin Nyczka wczoraj pod Gostyniem spaliło się w sumie 170 ha zboża na pniu i ścierniska, 0,5 ha lasu oraz ciągnik rolniczy marki Fendt.

– Jest zbyt wcześnie aby mówić o wielkości poniesionych strat. Cały czas trwa szacowanie szkód. W tej sprawie w najbliższym czasie będziemy kontaktować się z poszkodowanymi rolnikami. Nie wiadomo także czy te pola były ubezpieczone. Prawdopodobnie spalony obszar należał do kilku rolników indywidualnych i jednej spółdzielni - kontynuuje.

ZOBACZ POŻAR ZBOŻA K. DOPIEWA!

 
Kapitan Nyczka przekazał nam również, że przyczyną pożaru były wykonywane prace polowe na jednym z pól. Pożar swój początek miał w miejscowości Dusina, a dalej przeniósł się do Malewa. Akcja gaśnicza trwała ponad 17 godzin. W akcji brało udział ponad 30 jednostek z powiatu gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i krotoszyńskiego. Do gaszenia ognia oprócz pojazdów samochodowych wykorzystano także samoloty gaśnicze.

fot. www.gostyn24.pl

dkd
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 21:08