StoryEditor

HIT!! „Rolnik szuka żony” - zobacz nowy teledysk Chłopów! [wideo]

„Rolnik szuka żony” to nowy singiel grupy Chłopy. Specjalnie dla Was premierowe wydanie teledysku na naszym portalu! „Gdzie ona je, gdzie ta, co kocha mnie?” - śpiewają na tle Warszawy i Sopotu. Dlaczego sceną teledysku jest akurat miasto, a nie wieś? Zobaczcie sami, co powiedzieli Chłopy! :)
05.03.2018., 13:03h
Redakcja: Premiera nowego singla miała miejsce w ostatni piątek, powiedzcie, skąd wziął się pomysł i inspiracja na taki a nie inny temat piosenki?
Chłopi: Pomysł wziął się z głowy, inspiracją jest cała masa samotnych kawalerów, mieszkających na wsi i szukających kobity (pisownia oryginalna - przyp. red.).

Red.: Jak długo trwały przygotowania i realizacja utworu?
Ch.: Klip nakręcilim w 2 dni, wcześniej spotkalim się w studio z Generałem Kombajnem, żeby nagrać dźwieki.

Red.: To niedługo. Czy to jest część jakiegoś większego cyklu tematycznego, czy raczej osobny singiel?
Ch.: To je drugi singel z nadchodzącej płyty.

Red.: Czy napotkaliście, w trakcie jego realizacji, na jakieś trudności?
Ch.: Nie. Bawilim się doskonale, jedyny minus ze w tych miastach, to to że zbyt mało traktorów i zwierząt chodzi.

Red.: Dlaczego akurat Warszawa i inne duże miasta są tłem singla, a nie przestrzeń wiejska?
Ch.: Tak je, bo tak se wymyślilim, taki mielim koncept. Rolnik szuka kobity na mieście, bo na wiosce już wszystkie pozajmowane. To se jedzie do miasta.

Red.: Jakie macie plany muzyczne na następny utwór? Uchylcie rąbka tajemnicy.
Ch.: Następny numer to będzie tak zwany bengier, jak już myśleliśta ze wieta, co robio chłopy to się mocno zdziwita. Kolejny numer nazywa się „Agrobiznes”!

Red.: Dlaczego Agrobiznes?
Ch.: Bo je o wiejskich interesach.

Red.: A wracając do tych kobiet, przecież kobiety z miasta nie znają się na roli. Nie boicie się, że taka kobieta nie spełni Waszych oczekiwań?
Ch.: Kobieta nie ma się na roli znać, tylko ma wiedzieć co do gara włożyć, dzieci rodzic, a o pole to już zadba rolnik.

Red.: Chyba niełatwo jest w dzisiejszych czasach znaleźć taką, która będzie tylko gotowała i rodziła dzieci… I da się tak ograniczyć. Teraz inne rzeczy są priorytetem dla kobiet. Hm? :)
Ch.: „Rolnik odnajdzie żonę jak chwasta” ;)

Red.: Dzięki za rozmowę.
Ch.: Dzięki.


Premierowy singiel "Rolnik szuka żony":Grupa Chłopy, została wyłoniona jako finałowa w naszym tegorocznym konkursie „Kręć fajną wieś”. Wszyscy finaliści konkursu zaprezentowali zupełnie różne gatunki muzyczne – disco polo, rap oraz country. Jak mówią sami Twórcy, inspirowali się dniem codziennym, a zdjęcia do filmów nakręcili na swoich gospodarstwach oraz w rodzinnych miejscowościach.
Zwycięzcami byli:
Pierwsze miejsce w konkursie i nagrodę 5 tys. zł otrzymali Krzysztof Gorzelańczyk i Damian Piasecki, którzy nakręcili teledysk o rolniku Waldusiu. Tekst własnego pomysłu wykonali w rytm muzyki disco polo, czym porwali publiczność na targach i zyskali uznanie internautów, zbierając prawie 3,9 tys. głosów.Druga nagroda w wysokości 3 tys. zł przypadła zespołowi „Chłopy”. Trójosobowa grupa profesjonalnie zarapowała autorski numer na temat życia i pracy na wsi. I w tym przypadku decyzja jury była zgodna z głosowaniem internautów.Trzecią nagrodę w naszym konkursie wywalczyła 13-letnia Julianna Wróblewska, która przy pomocy rodziców oraz babci – autorki słów nagranej piosenki, stworzyła nostalgiczny klip. W jej teledysku rolnicze krajobrazy harmonizowały z gitarowym brzmieniem i dziewczęcym wokalem, opowiadającym o sile i wartości rolniczych tradycji.

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 17:50