Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Izrael ważnym partnerem handlowym – najwięcej eksportowaliśmy wołowiny i cukru

Obrazek
Grzegorz Puda spotkał się z przedstawicielką ministerstwa spraw zagranicznych Ambasady Izraela. Podsumowano dotychczasową współpracę i określono plany na przyszłość. 
Dorota Kolasińska13 stycznia 2021, 08:51
Minister rolnictwa spotkał się z Tal Ben-Ari Yaalon, przedstawicielką ministerstwa spraw zagranicznych Ambasady Izraela. Podsumowano współpracę w zakresie wymiany handlowej, współpracy naukowo-badawczej oraz relacji w rolnictwie. Minister Puda zaznaczył, że istotne dla Polski jest podtrzymanie i umocnienie dialogu w zakresie rolnictwa, otrzymał również zaproszenie od Alona Schustera, izraelskiego ministra rolnictwa. 

MRiRW podkreśla, że ważnym tematem w zakresie współpracy naukowo eksperckiej byłaby wymiana wiedzy na temat zarządzania zasobami wodnymi w kontekście coraz częściej występujących w Polsce susz i eksport nowych izraelskich technologii, szczególnie w dziedzinie irygacji.

Jeśli chodzi o wymianę handlową ministerstwo rolnictwa zaznacza, że Polska od wielu lat odnotowuje dodatnie saldo w wymianie handlowej artykułami rolno-spożywczymi z Izraelem.

Wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych w okresie od stycznia do września 2020 r. wyniosła 185,3 mln euro. W tym czasie eksportowaliśmy do Izraela głównie mięso wołowe oraz cukier.

Oprac. dkol na podst. MRiRW
Fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy