Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jacek Ozdoba nowym wiceministrem klimatu

Obrazek

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego wiceministra klimatu. Nominację wręczył minister klimatu Michał Kurtyka. 

Dorota Kolasińska30 stycznia 2020, 16:25
Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko nowego wiceministra klimatu Jacka Ozdobę. Nominację wręczył mu Michał Kurtyka, minister klimatu

Jacek Ozdoba z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Wydział Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Był również Radnym Dzielnicy Mokotów. Od 2014 do 2018 r. był także członkiem komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, komisji Statutowej i Spraw Lokalnych oraz komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny. Był zaangażowany w działania w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska oraz koordynował prace zespołu zajmującego się walką z zanieczyszczeniem powietrza oraz pracami dotyczącymi gospodarki odpadami komunalnymi. 

Jest członkiem kilku komisji m.in. Ochrony Środowiska, Skarg i Wniosków oraz Rewizyjnej w radzie m.st. Warszawy. W latach 2015-2018 pracował jako doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. W 2018 roku został powołany przez Prezesa Rady Ministrów jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym.

W wyborach parlamentarnych 2019 roku został wybrany posłem na Sejm RP IX kadencji. Jest członkiem w komisji sejmowej dot. Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

oprac. dkol na podst. gov.pl
Fot. gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)