StoryEditor

Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa. Zastąpił Norberta Kaczmarczyka

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski został nowym wiceministrem rolnictwa. Zastąpił na tym stanowisku zdymisjowanego kilka dni temu Norberta Kaczmarczyka. Nominację w imieniu premiera Mateusza Morawickiemu nowemu wiceministrowi MRiRW wręczył wicepremier Henryk Kowalczyk.
15.09.2022., 18:09h
Stanowisko wiceszefa resortu rolnictwa to jednak nie jedyne zadanie Janusza Kowalskiego. Równocześnie został on Pełnomocnikiem Rządu ds. Przetwórstwa i Rynków Rolnych. Nominację otrzymał dzisiaj, ale obie te funkcję będzie sprawował od piątku 16. września br.

Janusz Kowalski dołączył do kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  które oprócz ministra Henryka Kowalczyka tworzą także wiceministrowie: Anna Gembicka, Ryszard Bartosik, Lech Antoni Kołakowski, Rafał Romanowski i Krzysztof Ciecióra.

Nominacja Janusza Kowalskiego wynika z koalicyjnych uzgodnień. Norbert Kaczmarczyk reprezentował w resorcie Solidarną Polskę i zgodnie z umową koalicyjną na jego miejsce Zbigniew Ziobro mógł wskazać innego kandydata. Nowy wiceminister rolnictwa był już członkiem rządu Mateusza Morawieckiego w latach 2019 - 2021. Pełnił wówczas funkcję wiceministra aktywów państwowych w resorcie kierowanym przez Jacka Sasina.

Janusz Kowalski ma 44 lata i z zawodu jest prawnikiem. Posłem jest od 2019 roku i zasiada w sejmowej komisji ustawodawczej, komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach, komisji spraw zagranicznych i podkomisji stałej ds. nowelizacji prawa cywilnego.
 
Fot. MRiRW
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 06:12