Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KE zaakceptowała 4 polskie programy promocji

Obrazek

Ich łączny budżet to 11,2 mln EUR, współfinansowanie unijne wynosi łącznie ponad 8,5 mln EUR, co stanowi 8,8 % całkowitej kwoty przeznaczonej na wsparcie programów prostych. 

Dorota Kolasińska28 września 2018, 16:56
24 września 2018 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Zarządzającego ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych – promocja, w związku z przedłożonym przez Komisję Europejską projektem decyzji wykonawczej w sprawie wyboru programów prostych dotyczących promocji produktów rolnych.
Tą decyzją KE zaakceptowała 58 programów o budżecie ponad 125 mln EUR.

Program promocjiPieniądze zostaną wydatkowane na promocję wołowiny, wieprzowiny, drobiu, owoców i warzyw oraz przetwory z tych produktów. 
Promocja będzie odbywać się na rynku Chin, Hongkongu, Japonii, Korei Płd. i Wietnamie. Budżet na to działanie to 4,92 mln EUR. 

To jeszcze nie koniec, bo promocją zostały objęte również jabłka z chronionym oznaczeniem geograficznym – złożony przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie, o łącznym budżecie 2,94 mln EUR, skierowany na rynek niemiecki, szwedzki i duński. 

Mięso drobiowe otrzyma 1,5 mln EUR dzięki złożonemu projektowi przez Krajowa Radę Drobiarstwa IG, a działania promocyjne obejmą rynek czeski, niemiecki i polski. 

Środki na promocję otrzymają także producenci owoców, projekt  złożony przez Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa o łącznym budżecie 1,84 mln EUR, skierowany będzie na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


dkol/ gov.pl/rolnictwo


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)