Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KE zaakceptowała 4 polskie programy promocji

Ich łączny budżet to 11,2 mln EUR, współfinansowanie unijne wynosi łącznie ponad 8,5 mln EUR, co stanowi 8,8 % całkowitej kwoty przeznaczonej na wsparcie programów prostych. 

Dorota Kolasińska28 września 2018, 14:56
24 września 2018 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Zarządzającego ds. Wspólnej Organizacji Rynków Rolnych – promocja, w związku z przedłożonym przez Komisję Europejską projektem decyzji wykonawczej w sprawie wyboru programów prostych dotyczących promocji produktów rolnych.
Tą decyzją KE zaakceptowała 58 programów o budżecie ponad 125 mln EUR.

Program promocjiPieniądze zostaną wydatkowane na promocję wołowiny, wieprzowiny, drobiu, owoców i warzyw oraz przetwory z tych produktów. 
Promocja będzie odbywać się na rynku Chin, Hongkongu, Japonii, Korei Płd. i Wietnamie. Budżet na to działanie to 4,92 mln EUR. 

To jeszcze nie koniec, bo promocją zostały objęte również jabłka z chronionym oznaczeniem geograficznym – złożony przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie, o łącznym budżecie 2,94 mln EUR, skierowany na rynek niemiecki, szwedzki i duński. 

Mięso drobiowe otrzyma 1,5 mln EUR dzięki złożonemu projektowi przez Krajowa Radę Drobiarstwa IG, a działania promocyjne obejmą rynek czeski, niemiecki i polski. 

Środki na promocję otrzymają także producenci owoców, projekt  złożony przez Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa o łącznym budżecie 1,84 mln EUR, skierowany będzie na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


dkol/ gov.pl/rolnictwo

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ