StoryEditor

Kiełbasiana zmowa cenowa w Niemczech

Niemiecki urząd antymonopolowy wykrył zmowę cenową, którą zawarło 21 tamtejszych największych firm produkujących kiełbasy.
16.07.2014., 10:07h

Służby nałożyły na wszystkie firmy, które uczestniczyły w procederze kary o łącznej wartości 338 mln euro, ale ukaranych ma zostać także 33 prywatnych przedsiebiorców.

Urząd antymonopolowy ustalił, że od 2003 roku najwięksi producenci kiełbas w Niemczech w porozumieniu ze sobą podnosili ceny i ustalai przedziały cenowe dla różnych produktów mięsnych. Informację o zmowie cenowej do urzędu wysłał anonimowy informator.

Z oskarżonych 21 firm 11 przyznało się do udziału w zmowie i zgodziło się na współpracę w władzami. Szef urzędu antymonopolowego Andreas Mundt powiedział, że kary są wysokie, ponieważ są adekwatne do skali nielegalnego procederu i zysków osiąganych z niego.

To kolejny w tym roku przypadek wykrycia zmowy cenowej na tak wielką skalę za naszą zachodnią granicą. Przypomnijmy, że w lutym br. niemiecki urząd antymonopolowy wykrył zmowę cenową zawartą przez największych producentów cukru w tym kraju. bcz

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 16:58