StoryEditor

Kołakowski i Ardanowski przywróceni w prawach członków PiS

Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego poinformował o umorzeniu postępowania dyscyplinarnego i przywróceniu dwóch posłów, którzy wyłamali się z dyscypliny partyjnej.
18.11.2020., 16:11h
Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski poinformował na koncie Twitter, o umożeniu postępowania dyscyplinarnego w sprawie naruszenia Statutu PiS i przywrócenia w prawach członka klubu, Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Lecha Kołakowskiego. Decyzja Jarosława Kaczyńskiego z dnia 17 września o zawieszeniu posłów z dniem dzisiejszym wygasła. 

Lech Kołakowski, o czym informowaliśmy wczoraj postanowił, że odejdzie z partii wraz z innymi kolegami i zamierza założyć własne koło poselskie w Sejmie, przez co Zjednoczona Prawica byłaby pozbawiona większości. To chyba dało mocno do myślenia władzom Prawa i Sprawiedliwości. 

Wczoraj Sobolewski informował o przywróceniu w prawach członków klubu 13 posłów, jednak na liście brakowało dwóch z 15 posłów PiS, którzy zagłosowali przeciwko noweli ustawy o ochronie praw zwierząt, mimo dyscypliny partyjnej. 


fot. archiwalne
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 06:22