Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kolejne strajki rolników. Co powie minister rolnictwa?

Obrazek

Unia Warzywno-Ziemniaczana zorganizowała kolejny protest, a jej przedstawiciele spotkają się z Krzysztofem Jurgielem, ministrem rolnictwa. Jaki będzie efekt protestów?

Aneta Lewandowska15 marca 2018, 13:36

Protesty zapoczątkowane w Błaszkach będą trwały do końca tygodnia, a możliwe, że także i w kolejnym. W środę rolnicy zrzeszeni w Unii Warzywno-Ziemniaczanej zablokowali ulicę w Warcie. Jak mówią organizatorzy, frekwencja dopisała. Rolnicy blokowali drogę na przejściu dla pieszych, przepuszczając co jakiś czas auta.Dziś (czwartek 15.03) przedstawiciele Unii spotkają się z ministrem Krzysztofem Jurgielem w siedzibie MRiRW. Jak piszą organizatorzy protestów na swoim profilu facebookowym, to nie będzie łatwa rozmowa, bo różnica zdań jest duża.
„Na ustępstwa nie ma miejsca. Minister musi zrozumieć co zatruwa funkcjonowanie rolnictwa w Polsce. Nie pozwolimy na traktowanie nas po macoszemu” piszą organizatorzy.Pojawiają się sygnały, że kolejne protesty odbędą się w okolicach Środy Wielkopolskiej i na Kujawach. Piątkowe i kolejne strajki uzależnione są od tego, jak powiodą się dzisiejsze rozmowy.

Rolnicy sygnalizują spadek opłacalności wielu gałęzi produkcji rolniczej. Przyczynia się do tego import tańszych płodów rolnych z zagranicy. Producenci, szczególnie ci uprawiający warzywa, są rozwścieczeni. Trudno się dziwić, skoro ceny, które otrzymują od pośredników są kilkukrotnie niższe od tych obowiązujących w sklepach (więcej czytaj TUTAJ).al

źródło: Facebook, Unia Warzywno-ZiemniaczanaPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)