Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Konferencja w Nowej Soli

12.10.2018

Drukuj

Konferencja w Nowej Soli

Artykuł dostępny

Restauracja Platanowa w Nowej Soli wypełniła się dziś rolnikami, samorządowcami, przedstawicielami instytucji okołorolniczych i firm z branży agro. Celem dzisiejszej konferencji, było przekazanie i praktyczne wykorzystanie wiedzy przez uczestników z zakresu tematycznego tj. Vat w Rolnictwie, OZE w rolnictwie oraz perspektywach rozwoju rolnictwa, także w kontekście własnych gospodarstw po 2020 roku.

r e k l a m aWśród wykładowców debaty gościł m. in. Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, który wygłosił wykład pt. „Vat w Rolnictwie”. O perspektywach rozwoju rolnictwa po 2020 roku mówił Roman Frankowski, zastępca dyrektora Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

– Musimy chronić nasz rynek bez względu na wszystko i wywalczyć dla polskich rolników jak najwięcej – mówił zastępca dyrektora LODR.

Polecany artykuł

Kopalnia odkrywkowa spowoduje katastrofę!Prezes LIR, Stanisław Myśliwiec podkreślił dziś, że głównym tematem trapiącym rolników są skutki suszy.

Podczas spotkania uhonorowano medalami okolicznościowymi wyróżniających się w pracy na roli. Pierwsze odznaczenie nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego „Zasłużony dla Rolnictwa”  otrzymał Zbigniew Gajewski z miejscowości Brzeźno, powiat międzyrzecki.

Następnie uhonorowano rolników odznaką „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa”. Jest to wyróżnienie nadawane przez Lubuską Izbę Rolniczą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa oraz zasługi dla jego rozwoju na terenie województwa. Medale przyznawane były w trzech kryteriach, brąz, srebro i złoto. Kapitułę odznaczeń tworzył zarząd LIR na czele z prezesem Izby – Stanisławem Myśliwcem.

Złoty medal „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa” otrzymali:

  • Bogdan Bakalarz z miejscowości Lubsko, powiat żarski
  • Grzegorz Grabek z miejscowości Nowa Wieś, powiat międzyrzecki
  • Zdzisław Janas z miejscowości Skwierzyna, powiat międzyrzecki
  • Władysław Piasecki z miejscowości Kargowa, powiat zielonogórski
  • Józef Pihan z miejscowości Łagowiec, powiat międzyrzecki
  • Czesław Hładki z miejscowości Kamień Wielki, powiat gorzowski
  • Alfred Kałużny z miejscowości Węgrzynice, powiat świebodziński
  • Andrzej Kuziemski z miejscowości Osiecznica, powiat krośnieńskiKonferencja odbyła się pod patronatem medialnym top agrar Polska.

dm

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii