Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Konferencja w Nowej Soli

Obrazek

W Nowej Soli odbyła się konferencja pn. „Debata rolna 2018”, której organizatorem była Lubuska Izba Rolnicza. Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym osobom dla regionu.

12 października 2018, 18:19
Restauracja Platanowa w Nowej Soli wypełniła się dziś rolnikami, samorządowcami, przedstawicielami instytucji okołorolniczych i firm z branży agro. Celem dzisiejszej konferencji, było przekazanie i praktyczne wykorzystanie wiedzy przez uczestników z zakresu tematycznego tj. Vat w Rolnictwie, OZE w rolnictwie oraz perspektywach rozwoju rolnictwa, także w kontekście własnych gospodarstw po 2020 roku.

Wśród wykładowców debaty gościł m. in. Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, który wygłosił wykład pt. „Vat w Rolnictwie”. O perspektywach rozwoju rolnictwa po 2020 roku mówił Roman Frankowski, zastępca dyrektora Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

– Musimy chronić nasz rynek bez względu na wszystko i wywalczyć dla polskich rolników jak najwięcej – mówił zastępca dyrektora LODR.

Prezes LIR, Stanisław Myśliwiec podkreślił dziś, że głównym tematem trapiącym rolników są skutki suszy.

Podczas spotkania uhonorowano medalami okolicznościowymi wyróżniających się w pracy na roli. Pierwsze odznaczenie nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego „Zasłużony dla Rolnictwa”  otrzymał Zbigniew Gajewski z miejscowości Brzeźno, powiat międzyrzecki.

Następnie uhonorowano rolników odznaką „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa”. Jest to wyróżnienie nadawane przez Lubuską Izbę Rolniczą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa oraz zasługi dla jego rozwoju na terenie województwa. Medale przyznawane były w trzech kryteriach, brąz, srebro i złoto. Kapitułę odznaczeń tworzył zarząd LIR na czele z prezesem Izby – Stanisławem Myśliwcem.

Złoty medal „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa” otrzymali:

  • Bogdan Bakalarz z miejscowości Lubsko, powiat żarski
  • Grzegorz Grabek z miejscowości Nowa Wieś, powiat międzyrzecki
  • Zdzisław Janas z miejscowości Skwierzyna, powiat międzyrzecki
  • Władysław Piasecki z miejscowości Kargowa, powiat zielonogórski
  • Józef Pihan z miejscowości Łagowiec, powiat międzyrzecki
  • Czesław Hładki z miejscowości Kamień Wielki, powiat gorzowski
  • Alfred Kałużny z miejscowości Węgrzynice, powiat świebodziński
  • Andrzej Kuziemski z miejscowości Osiecznica, powiat krośnieńskiKonferencja odbyła się pod patronatem medialnym top agrar Polska.

dm

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy