StoryEditor

Konferencja w Nowej Soli

W Nowej Soli odbyła się konferencja pn. „Debata rolna 2018”, której organizatorem była Lubuska Izba Rolnicza. Spotkanie było również okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym osobom dla regionu.
12.10.2018., 18:10h
Restauracja Platanowa w Nowej Soli wypełniła się dziś rolnikami, samorządowcami, przedstawicielami instytucji okołorolniczych i firm z branży agro. Celem dzisiejszej konferencji, było przekazanie i praktyczne wykorzystanie wiedzy przez uczestników z zakresu tematycznego tj. Vat w Rolnictwie, OZE w rolnictwie oraz perspektywach rozwoju rolnictwa, także w kontekście własnych gospodarstw po 2020 roku.

Wśród wykładowców debaty gościł m. in. Roman Włodarz, prezes Śląskiej Izby Rolniczej, który wygłosił wykład pt. „Vat w Rolnictwie”. O perspektywach rozwoju rolnictwa po 2020 roku mówił Roman Frankowski, zastępca dyrektora Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

– Musimy chronić nasz rynek bez względu na wszystko i wywalczyć dla polskich rolników jak najwięcej – mówił zastępca dyrektora LODR.

Prezes LIR, Stanisław Myśliwiec podkreślił dziś, że głównym tematem trapiącym rolników są skutki suszy.

Podczas spotkania uhonorowano medalami okolicznościowymi wyróżniających się w pracy na roli. Pierwsze odznaczenie nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jana Krzysztofa Ardanowskiego „Zasłużony dla Rolnictwa”  otrzymał Zbigniew Gajewski z miejscowości Brzeźno, powiat międzyrzecki.

Następnie uhonorowano rolników odznaką „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa”. Jest to wyróżnienie nadawane przez Lubuską Izbę Rolniczą za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa oraz zasługi dla jego rozwoju na terenie województwa. Medale przyznawane były w trzech kryteriach, brąz, srebro i złoto. Kapitułę odznaczeń tworzył zarząd LIR na czele z prezesem Izby – Stanisławem Myśliwcem.

Złoty medal „Zasłużony dla Lubuskiego Rolnictwa” otrzymali:

  • Bogdan Bakalarz z miejscowości Lubsko, powiat żarski
  • Grzegorz Grabek z miejscowości Nowa Wieś, powiat międzyrzecki
  • Zdzisław Janas z miejscowości Skwierzyna, powiat międzyrzecki
  • Władysław Piasecki z miejscowości Kargowa, powiat zielonogórski
  • Józef Pihan z miejscowości Łagowiec, powiat międzyrzecki
  • Czesław Hładki z miejscowości Kamień Wielki, powiat gorzowski
  • Alfred Kałużny z miejscowości Węgrzynice, powiat świebodziński
  • Andrzej Kuziemski z miejscowości Osiecznica, powiat krośnieńskiKonferencja odbyła się pod patronatem medialnym top agrar Polska.

dm
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 00:23