StoryEditor

Koronawirus: Rolnik na kwarantannie dostanie 1300 zł zasiłku!

Wczoraj po południu Sejm skierował do pracy w komisjach projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARD-COV-2. Dzisiaj ma nadal nad nim pracować.
08.04.2020., 14:04h
Nowelizacja przepisów Tarczy przewiduje też pomoc dla rolników. Zakłada ona, że rolnicy i pracujący z nimi domownicy, w przypadku objęcia ich obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z wirusem, otrzymają zasiłek w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia. Konkretnie wyniesie on 1300 zł. Dodatkowo projekt przewiduje, że w celu sprawnej realizacji PROW 2014–2020 rolnicy będą mogli załatwiać sprawy z tym związane bez konieczności osobistego stawiania się w Agencji. Zmiany pozwolą na przywrócenie spraw, w których przekroczono terminy, nie spełniono warunków lub nie wykonano zobowiązań w związku ze stanem zagrożenia lub stanem epidemiologicznym.

Przypomnijmy, że 21 marca 2020 weszło w życie z mocą od 8 marca rozporządzenie ministra rolnictwa z 19 września zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego. Od 8 marca zasiłek chorobowy wynosi 15 zł za każdy dzień niezdolności do pracy trwającej nieprzerwanie niedużej niż 14 dni, jeżeli ta niezdolność jest spowodowana zakażeniem lub...
Pozostało 24% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Andrzej Sawa
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 20:23