StoryEditor

Koronawirus w fabryce mrożonek. 56 pracowników zakażonych COVID-19

56 pracowników fabryki mrożonek z Działoszyna jest zakażonych koronawirusem, a kolejnych 600 czeka na wykonanie testu.
05.06.2020., 16:06h
U blisko 60 pracowników zakładu „Anita” w Działoszynie (woj. łódzkie) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Firma jest jednym z największych pracodawców w okolicy. Produkuje lody i mrożonki na rynek krajowy i zagraniczny.

Wszystko zaczęło się od tego, że jedna z zatrudnionych w fabryce kobiet zgłosiła się do lekarza z objawami grypy. Niestety testy wykazały, że jest zarażona koronawirusem.

- Zakład w dniu wykrycia u pracownika wirusa Covid-19 natychmiast zlecił badania na własny koszt wszystkich osób pracujących na tej samej zmianie produkcyjnej. W dniu następnym badania zostały wykonane - informuje dyrektor zakładu Zbigniew Śliwka. Inspekcja sanitarna w Działoszynie podjęła decyzję o poddaniu kwarantannie całego zespołu, z którym pracowała zakażona. Łącznie to blisko 100 osób.

Na wysyp zakażeń w zakładzie zareagowało pajęczańskie starostwo powiatowe. Podczas zwołanego dziś sztabu kryzysowego w tej sprawie, podjęto decyzję o uruchomieniu mobilnego centrum diagnostycznego przy zakładzie, gdzie od blisko 600 osób zostanie pobrany wymaz do badania.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że w zakładzie wdrożono wszystkie środki bezpieczeństwa, a w najbliższym czasie firma zewnętrzna przeprowadzi dezynfekcję całego obiektu.

Źródło: www.dzienniklodzki.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 01:14