StoryEditor

Państwowa sieć sklepów: ministerstwo woli ją przejąć niż budować od podstaw

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie chce budować sieci sklepów z żywnością od podstaw, ale raczej sięgnąć po ofertę z rynku, gdyby pojawiła się możliwość przejęcia już istniejącej sieci dystrybucyjnej – donosi „Rzeczpospolita".
04.06.2020., 12:06h
– Przygotowujemy strategię połączenia aktywów rolno-spożywczych w zasobie Skarbu Państwa, analizujemy 49 podmiotów, w tym rynki hurtowe, ale wybierzemy te, które będą tworzyły synergię w ramach polskiego holdingu spożywczego – zapowiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Resort chce ogłosić strategię holdingu spożywczego już w czerwcu.

Według planów ministerstwa rząd chce stworzyć silny podmiot, który zapewnić ma konkurencyjne ceny klientom, a także godziwą zapłatę za produkty rolnikom i producentom m.in. dzięki pominięciu pośredników.

– Tworzenie holdingu to działanie na pograniczu polityki i gospodarki, a więc są to decyzje rynkotwórcze. To całkiem rozsądny pomysł, oczywiście po spełnieniu określonych warunków – mówi Bartosz Urbaniak, szef bankowości agro BNP Paribas na Europę i Afrykę w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Jego zdaniem holding mógłby ucywilizować rynek i zapewnić lepsze ceny skupu dla rolników, którzy często sprzedają swoje produkty bardzo tanio, a potem klienci kupują je o wiele drożej.

Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, fot. pixabay.com
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 14:03