Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KOWR przejął produkty i sprzęt Eskimosa. Wszystko przez 100 mln dług!

Obrazek

Kontrowersji z Eskimosem w tle nie widać końca. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przejął właśnie produkty i sprzęt spółki, która na polecenie resortu rolnictwa prowadziła interwencyjny skup jabłek - napisano na portalu rmf24.pl. Dlaczego?

Dominika Mulak8 lutego 2020, 11:57
Wszystko za sprawą niespłaconego kredytu w wysokości 100 mln złotych, który spółka Eskimos dostała od państwa na tzw. program stabilizacji cen jabłek. Niestety czas spłaty należności minął latem.

Póki co nie wiadomo jeszcze ile warte są produkty i sprzęt, który przejęto od spółki. KOWR wymienia, że w skład zestawu wchodzą: sok, przecier i koncentrat jabłkowy, destylat, etanol, a także system sortowniczy owoców i instalacja chłodnicza.

Natomiast spółka Eskimos w swych raportach poinformowała, że w związku z przejęciem przez KOWR produktów oraz sprzętu wystawiła rządowi fakturę na kwotę ponad 137 mln złotych brutto.

Jak widać zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa interwencyjny skup jabłek nie spełnił oczekiwań. Nie dość, że Eskimos nie oddał państwu pieniędzy, to od rolników - zamiast pół mln ton - skupił zaledwie 200 tys. ton jabłek.

Źródło: www.rmf24.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)