Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kradzież balotów i ciągników na bezczelnego. Tego jeszcze nie grali!

03.04.2018

Drukuj

Kradzież balotów i ciągników na bezczelnego. Tego jeszcze nie grali!

Artykuł dostępny

Rzecz się działa w okolicach Jarocina (Wielkopolska). Na „pokoje” tamtejszej policji trafił 31-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w celu szybkiego i jakże łatwego zarobku postanowił sprzedać baloty. Zrobił im zdjęcie, napisał ogłoszenie i zamieścił w Internecie. Wszystko pięknie ładnie, tylko że one nie należały do niego. A ponieważ te baloty były już kolejnymi, które postanowił sprzedać (wcześniej udało mu się spieniężyć 173 sztuki sprasowanych wałków słomy o wartości około 6 tys. zł) zapewne nie spodziewał się, że tym razem może coś pójść nie tak…

r e k l a m aTymczasem właściciel wystawionej na sprzedaż słomy, ku swemu zaskoczeniu, zauważył w serwisie ogłoszeniowym znajome mu baloty na jego polu (!), wściekły (ale i jakże sprytny) postanowił udać zainteresowanego kupnem balotów i umówił się ze sprzedającym. Oczywiście w międzyczasie poinformował policję o całym zdarzeniu. No i zaczęło się przedstawienie… Oszust wpadł jak śliwka w kompot. Oczywiście natychmiast trafił na komisariat.

To jednak nie koniec historii. Okazało się, że oferta sprzedaży cudzych balotów to tylko jeden z bardzo wielu przekrętów tego faceta. Cała „ścieżka” jego „transakcji” rozpoczęła się w 2015 r., kiedy to po raz pierwszy posmakował łatwo zarobionych pieniędzy, sprzedając należącą do jego ojca maszynę rolniczą – była to prasa kostkująca do słomy. Łatwo i szybko zarobione pieniądze zasmakowały 31-latkowi i w kolejnych latach w ten sam sposób, bez wiedzy właściciela spieniężył kolejne urządzenia narażając go na straty w wysokości ponad 30 tys. zł.

Polecany artykuł

Ukradziony dwa lata temu ciągnik odnalazł się!Jak to w dobrej historii bywa - musi być jakiś odwrót i dobra wola poprawy złego bohatera - więc ten także (w ubiegłym roku) postanowił opamiętać się i zająć się uczciwą praca. W tym celu z jednej z firm na terenie gminy Jarocin wypożyczył ciągnik rolniczy wraz z pługiem i zaczął wykonywać usługi orki. Jednak ciężka i mało płatna praca szybko mu się znudziła. Cóż, wtedy 31-latek postanowił sprzedać ciągnik w komisie, a pług właścicielowi innej firmy. Prawowity właściciel maszyn poniósł wtedy stratę w wysokości 38 tys.

Hm. Jak to się dokładnie stało, że przestał sprzedawać maszyny rolnicze, a postanowił przerzucić się na coś mniej dochodowego - czyli baloty - tego nie wiem, ale może to kwestia okazji (a okazja jak wiadomo czyni wszakże złodzieja). Tak czy owak 31-latek postanowił spieniężać baloty leżące tu i ówdzie na polu… Najpierw jedne, a potem te o których mowa powyżej. I tak historia się zapętla.

Obecnie nasz bohater prawdopodobnie będzie jedynie bohaterem celi. Usłyszał już bowiem zarzuty. Sprawa dotyczy łącznie dziewięciu czynów, z czego 6 dotyczy kradzieży, 2 oszustw i przywłaszczenia. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5. Na wniosek policji prokurator rejonowy zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.   

KONIEC - podobało się? :) Czytaj także:

Chcesz kupić traktor przez Internet? Uważaj na oszustów!

ag, na podst. KPP Jarocin

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii