Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Lepiej nie kupować leków weterynaryjnych przez Internet!

Główny Lekarz Weterynarii przestrzega przed kupowaniem leków weterynaryjnych z Internetu. Taka sprzedaż wysyłkowa oraz samodzielne stosowanie leków przez rolników stanowi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt oraz zdrowia publicznego.

26 września 2019, 12:20
Główny Lekarz Weterynarii - Bogdan Konopka wystosował apel w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych do lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt. Podziękował w nim za zgłaszanie licznych przypadków nielegalnych ofert sprzedaży, które pojawiają się w na portalach internetowych. 

Wśród oferowanych do sprzedaży leków weterynaryjnych znajdują się zarówno produkty posiadające kategorię dostępności „wydawany z przepisu lekarza - Rp”, jak również te, które nie posiadają pozwolenia na dopuszczenie do obrotu w Polsce i nie mogą być stosowane w leczeniu zwierząt w naszym kraju. „Państwa reakcja na niezgodne z prawem działanie osób umieszczających oferty sprzedaży leków weterynaryjnych stanowi więc pożądaną postawę społeczną. Przypominam, że zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych weterynaryjnych stanowi poważne naruszenie obowiązujących zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi. Należy pamiętać, że prowadzenie obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi w formie sprzedaży wysyłkowej stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt oraz zdrowia publicznego” - napisał Główny Lekarz Weterynarii Bogdan Konopka.

Zagrożenia dla zdrowia i życia

Samorząd lekarsko-weterynaryjny potwierdza, że wciąż zdarzają się przypadki nielegalnej sprzedaży leków weterynaryjnych przez internet. Taki proceder jest bardzo niebezpieczny zarówno dla...

Pozostało 58 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ