StoryEditor

Lokalne Smaki: sprzedaj swoje produkty online

Rusza akcja promocyjna BNP Paribas Food and Agro i Allegro Lokalnie. Pojawiła się możliwość sprzedaży online produktów spożywczych bez prowizji. Jak wziąć udział w akcji?
05.10.2021., 12:10h

Sprzedaż online jest prosta

Chcąc zachęcić swoich klientów – producentów – bank BNP Paribas rusza z akcją „Lokalne Smaki”, która ma zachęcić do sprzedaży online. Jak zapewnia bank, sprzedaż produktów spożywczych przez Internet jest opłacalna i prosta – wystarczy wejść na stronę allegrolokalnie.pl lub skorzystać z aplikacji mobilnej Allegro Lokalnie. Tam odpowiedni formularz pozwoli na wystawienie swoich produktów.

– Internet jest coraz ważniejszym kanałem sprzedaży detalicznej – według najnowszych danych GUS w sierpniu transakcje online stanowiły już 7,9 proc. wszystkich takich zakupów. W sieci Polacy coraz częściej szukają także produktów spożywczych – mówi Bartosz Urbaniak, Szef Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę – Dostrzegamy ten trend i chcemy dać narzędzie pozwalające na niego odpowiedzieć naszym Klientom – producentom zdrowej żywności, wytwarzającym produkty ekologiczne z certyfikatem, ale także te tradycyjne, regionalne czy po prostu niskoprzetworzone. Brak prowizji od sprzedaży to dobra zachęta, by rozpocząć działalność w sieci, zaś tak popularna platforma jak Allegro Lokalnie to idealne miejsce, by zaprezentować się nowym klientom i zdobyć ich uwagę

Bez prowizji w październiku

Allegro Lokalnie (oraz klasyczne Allegro.pl) miesięcznie odwiedza 10 milionów potencjalnych odbiorców. Już sama widoczność oferty może zachęcić producenta. Jak informuje portal, może być to pierwszy krok na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie.

Co należy zrobić? Po założeniu konta na platformie przechodzimy do kroku Wystaw: w kategoriach allegro lokalnie > lokalny ryneczek > produkty spożywcze, wystawiamy minimum trzy oferty swoich wyjątkowych produktów, niezależnie od tego, czy jest to produkt ekologiczny, czy regionalny, zdrowy i naturalny. W opisie ogłoszenia należy dodać tag #lokalnesmaki.

Dodatkowe plusy stanowią bezpieczne płatności online i tanie przesyłki, jak informuje portal. A to, co wyjątkowo pojawia się w akcji “Lokalne Smaki” to możliwość sprzedaży bez dodatkowych opłat. W przypadku sprzedaży produktów o łącznej wartości min. 20 zł, Allegro anuluje naliczoną prowizję. Sprzedający otrzyma również w prezencie 50 Monet, które obniżą wartość zakupów na platformie o 50 zł.

Akcja promocyjna potrwa od 3 do 26 października 2021 r., a więcej na jej temat dowiecie się tutaj.


al na podst. BNP Paribas

fot. agronomist.pl

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 20:49