StoryEditor

Co uwzględnia budżet na 2022 rok? Rząd zaplanował spore zmiany w wydatkach na rolnictwo

Już niedługo w Sejmie rozpocznie się batalia o kształt tegorocznego budżetu. Spore zmiany szykują się także w wydatkach na rolnictwo. Będą dodatkowe pieniądze na ubezpieczenia rolnicze, klęski żywiołowe oraz zwalczanie chorób zakaźnych.
04.10.2021., 16:10h
Projekt budżetu państwa na przyszły rok został już zaakceptowany przez rząd a pierwsze czytanie w Sejmie odbędzie się na następnym posiedzeniu. 

Jak podźwignąć się ze skutków COVID-19?


Zdaniem rządu, gospodarka ciągle odczuwa skutki wywołane wybuchem pandemii COVID-19 w 2020 r. jednakże – wraz z łagodzeniem ograniczeń – powraca już na ścieżkę wzrostu. - Ciągle jednak istotne jest prowadzenie polityki budżetowej wspierającej wzrost gospodarczy. Dlatego też polityka gospodarcza w 2022 r. będzie nakierowana na możliwie szybką odbudowę potencjału gospodarczego kraju przy uwzględnieniu wytycznych instytucji UE oraz krajowych ram fiskalnych – czytamy w uzasadnieniu. 

Budżet państwa na rok 2022 uwzględnia m.in.:
  • zwiększenie nakładów na finansowanie ochrony zdrowia do poziomu 5,75% PKB,
  • środki na kluczowe programy społeczne z zakresu wspierania rodziny takie jak Program „Rodzina 500+”, realizację świadczenia „Dobry Start” czy wprowadzenie rodzinnego kapitału opiekuńczego,
  • waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2022 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 104,89%,
  • finansowanie potrzeb obronnych Rzeczypospol...
Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 16:40