Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Lubelskie: Niszczycielska trąba powietrzna – ucierpiały 42 gospodarstwa!

Obrazek

Wieś Stasin w gminie Wojciechów w Województwie Lubelskim została dziś dotknięta straszliwym kataklizmem. Trąba powietrzna dokonała ogromnych spustoszeń. Na miejscu pracuje sztab kryzysowy z premierem Morawieckim na czele.

Bartłomiej Czekała21 maja 2019, 21:13
Nie da się opisać tego co widać na zdjęciach ze zniszczonych gospodarstw. Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Nawałnica zrywała dachy z budynków gospodarczych i mieszkalnych, łamała drzewa, zrywała linie energetyczne. Ucierpiały 42 gospodarstwa. Jeden mężczyzna został lekko rany, uderzył go w nogę spadający z dachu kawałek eternitu - informuje TVP Parlament.

Na miejscu bardzo szybko pojawili się: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Szef rządu zapowiedział pomoc dla wszystkich poszkodowanych rodzin i gospodarstw.

– Dodatkowe środki pomocy zostaną zapewnione wszystkim mieszkańcom, którzy tutaj ucierpieli. Nie jesteśmy w stanie przewidywać takich żywiołów, ale naszym obowiązkiem jako wspólnoty narodowej, państwowej jest to żeby nie zostawić tych ludzi w potrzebie, nie zostawić ich samych. Solidarność jest naszą powinnością  – podkreślił premier.

Dopytywany przez dziennikarzy na jaką konkretnie pomoc mogą liczyć poszkodowani szef rządu wyjaśnił: – Będzie dodatkowa pomoc rządowa, w takich sytuacjach poprzez wojewodę, który tutaj jest na miejscu. Były w różnych tragicznych okolicznościach wypłacane różnego rodzaju pieniądze, zasiłki, wsparcie i takie środki również zostaną teraz zapewnione wszystkim mieszkańcom, którzy ucierpieli – zapowiedział premier.

Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim, którzy szybko przyszli z pomocą, by likwidować wszystkie szkody wynikłe z przejścia nawałnicy. Jak zaznaczył, uszkodzonych zostało ok. 40 budynków mieszkalnych, a także budynki gospodarcze.

Szef rządu spotkał się ze sztabem kryzysowym, oglądał straty wyrządzone przez nawałnicę i rozmawiał z mieszkańcami gminy.oprac. bcz na podst. TVP Parlament

Fot. Beata Mazurek/Twitter


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)