StoryEditor

Lubuskie Las Vegas skromniej niż zawsze, ale znów rozbłyśnie!

Po raz kolejny położone 8 km na wschód od Bledzewa i 9 km na południe od Skwierzyny lubuskie Popowo za sprawą tysięcy światełek, które odpalają mieszkańcy, staje się najjaśniejszą wsią w Lubuskiem. 
16.12.2022., 10:12h
Popowo słynie ze świątecznych iluminacji, a mieszkańcy wsi co roku nie szczędzą czasu i pieniędzy, by rozbłysła jak największym blaskiem. Tak jak chociażby przed rokiem, o czym pisaliśmy w artykule "Popowo rozbłyśnie po raz kolejny – te zdjęcia zachwycają". Przed kilkoma dniami natomiast na oficjalnym profilu sołectwa na Facebooku pojawił się wpis zapraszający do odwiedzenia tej malowniczej miejscowości.

Iluminacje będzie można podziwiać do nowego roku

– Ho Ho Ho!! Piszemy tą informacje gdyż dużo osób pyta, kiedy będzie można podziwiać Las Vegas w porozumieniu z władzami gminy, oświetlenie będzie można oglądać od 23.12.22 do 01.01.23 16.30-22.00. 

Jak jednak czytamy dalej, „w porównaniu do poprzednich lat nasza mała miejscowość nie będzie tak samo oświetlona z przyczyn prywatnych jak również poczynań naszego rządu, mimo tego zapraszamy całym serduchem, bo będzie co oglądać, mamy nadzieje że jest to okres przejściowy”.

– Kochani u was zawsze cudownie, co nie zmienia faktu, że powinna być postawiona duża pucha oświetlona, i żeby do niej odwiedzający wrzucali choćby przysłowiową złotówkę – skomentowała wpis pani Beata.

– To nasza tradycja, kto chce stawia puszkę nie na prąd, tylko na kupno następnych ozdób, miejmy nadzieje, że wszystko wróci do normy w najbliższych latach – odpisał przedstawiciel Sołectwa.

Co jeszcze można zobaczyć w Popowie?

Oprócz iluminacji podziwiać tam możemy – tu za Wikipedią – neogotycki kościół z 1867 r., dwie figury na ceglanych cokołach przed frontem kościoła, murowane z II połowy XIX w., dwie kapliczki na cmentarzach (komunalnym i poewangelickim), murowane z końca XIX w., ogród podworski, resztki zabudowy folwarcznej i przebudowany dwór z XIX w., stację kolejową z budynkami gospodarczymi z końca XIX w. czy liczne stare domy i budynki gospodarcze z przełomu XIX i XX w.
źródło, fot.: Sołectwo Popowo
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 16:03