StoryEditor

Która choinka postoi najdłużej? Jeden gatunek wytrzyma nawet 5 tygodni!

Niektórzy z nas, wraz z 1 grudnia chcą poczuć już klimat Świąt i planują jak najszybszy zakup choinki. Podpowiadamy, które drzewko wybrać, aby cieszyło oczy jak najdłużej.
17.12.2023., 10:00h

Jaki drzewko wybrać na choinkę? Które wytrzyma najdłużej?

W wyborze bożonarodzeniowego drzewka bardzo istotne jest kierowanie się gatunkiem iglaka. Niektóre drzewa mogą zacząć szybciej wysychać i gubić igły od pozostałych. Jeżeli zależy nam na żywej choince, musimy liczyć się z tym, że wytrzyma ona w naszym domu od 3 do 4 tygodni, a niekiedy nawet trochę dłużej. Najkrócej zazwyczaj wytrzymują w pomieszczeniu sosny. Bardzo szybko zaczynają gubić igły, obsypując się. Nie jest to więc dobry wybór, jeśli zakupu choinki dokonujemy już na początku grudnia. Eksperci polecają natomiast jodłę ‘Fraser’ albo daglezję. Te gatunki są niezwykle trwałe, mogą postać w domu aż do 5 tygodni.

image

Ile kosztuje choinka w 2023 roku? Podajemy ceny od leśniczego i ze sklepu!

Co wypływa na trwałość świątecznego drzewka? 

Pamiętajmy, że na trwałość naszego drzewka świątecznego wpływ będą miały też warunki panujące w pomieszczeniu. Istotne będzie odpowiednie nawilżenie, a przy tym unikanie zbyt wysokiej temperatury. Nie wchodzi więc w grę ulokowanie choinki blisko kaloryfera bądź innego silnego źródła ciepła. Podczas zakupu starajmy się wybrać jak najświeższy egzemplarz. Najlepiej udajmy się bezpośrednio do szkółki.

Na co zwracać uwagę przy zakupie choinki? Dowiesz się więcej na halowies.pl

Fot: Canva

Kamila Berthold
Autor Artykułu:Kamila Berthold Dziennikarka portalu Halo Wieś
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. maj 2024 10:31