Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Łukaszenka o koronawirusie: traktor wyleczy wszystkich

Obrazek
Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka znalazł sposób na walkę z koronawirusem. Jego zdaniem „traktor i ciężka praca w polu wyleczą wszystkich”.
18 marca 2020, 09:36
Podczas spotkania z nowo mianowanymi urzędnikami prezydent Aleksander Łukaszenka udzielił Białorusinom kilku porad, jak uniknąć zakażenia koronawirusem. Zdaniem głowy państwa najlepszą metodą jest ciężka praca, zwłaszcza w polu.

- Przyjemnie jest oglądać w telewizji, jak ludzie pracują na traktorze. Na wsi nikt o wirusie nie mówi. Tam traktor wyleczy wszystkich, pole wyleczy wszystkich – powiedział Łukaszenka podczas spotkania emitowanego przez  rządowy kanał telewizyjny CTV.

„Przynajmniej nauczyli nas, jak umyć ręce”

Prezydent zalecił także częstsze mycie rąk. Dostrzegł również korzyści wynikające z obaw o rozprzestrzenianie się koronawirusa.  

- No, przynajmniej nauczyli nas, jak dbać o siebie,  jak umyć ręce. To też jest przydatne – skwitował Łukaszenka. Jednocześnie zaapelował do obywateli, by zachowali spokój i nie poddawali się panice.

- Minister zdrowia przekazał mi informacje, z których wynika, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, przynajmniej na razie, nie jest zła. Właściwie jest lepsza niż w minionych latach. Dlatego pracujcie, nie poddawajcie się żadnej panice. Nieszczęścia powinny nauczyć nas dbać o siebie – powiedział Łukaszenka.

Do tej pory na Białorusi zdiagnozowano 36 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zostały wyleczone. 

Jr
Fot. sputnik.byWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)