StoryEditor

Łukaszenka o koronawirusie: traktor wyleczy wszystkich

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka znalazł sposób na walkę z koronawirusem. Jego zdaniem „traktor i ciężka praca w polu wyleczą wszystkich”.
18.03.2020., 09:03h
Podczas spotkania z nowo mianowanymi urzędnikami prezydent Aleksander Łukaszenka udzielił Białorusinom kilku porad, jak uniknąć zakażenia koronawirusem. Zdaniem głowy państwa najlepszą metodą jest ciężka praca, zwłaszcza w polu.

- Przyjemnie jest oglądać w telewizji, jak ludzie pracują na traktorze. Na wsi nikt o wirusie nie mówi. Tam traktor wyleczy wszystkich, pole wyleczy wszystkich – powiedział Łukaszenka podczas spotkania emitowanego przez  rządowy kanał telewizyjny CTV.

„Przynajmniej nauczyli nas, jak umyć ręce”

Prezydent zalecił także częstsze mycie rąk. Dostrzegł również korzyści wynikające z obaw o rozprzestrzenianie się koronawirusa.  

- No, przynajmniej nauczyli nas, jak dbać o siebie,  jak umyć ręce. To też jest przydatne – skwitował Łukaszenka. Jednocześnie zaapelował do obywateli, by zachowali spokój i nie poddawali się panice.

- Minister zdrowia przekazał mi informacje, z których wynika, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, przynajmniej na razie, nie jest zła. Właściwie jest lepsza niż w minionych latach. Dlatego pracujcie, nie poddawajcie się żadnej panice. Nieszczęścia powinny nauczyć nas dbać o siebie – powiedział Łukaszenka.

Do tej pory na Białorusi zdiagnozowano 36 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zostały wyleczone. 

Jr
Fot. sputnik.by

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 06:21