Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Michał Kołodziejczak na Komendzie Policji w Warszawie!

Obrazek
Dorota Kolasińska25 marca 2019, 12:32
W Warszawie pod Komendą Policji przy ul. Opaczewskiej zebrali się rolnicy AgroUnii, a na ich czele Michał Kołodziejczak, któremu Policja zamierza postawić zarzuty. Warszawa wyceniła straty na pl. Zawiszy z ubiegłego tygodnia na 34 tysiące zł plus 150 tysięcy zł za plany organizacji ruchu podczas remontu. Lider Agrounii 13 marca 2019 zorganizował blokadę na placu Zawiszy, podczas której z aut wysypano jabłka, palono opony i snopki słomy. Policjanci oskarżają go o zniszczenie nawierzchni drogi oraz sygnalizatora świetlnego, którego wymianę wyceniono na 16 tysięcy złotych. Reszta kosztów dotyczy naprawy nawierzchni. 

- Michał Kołodziejczak otrzymał zarzuty dotyczące czynnego udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim i podżeganiu do niszczenia mienia. Są to przestępstwa z Kodeksu Karnego, dotyczące niszczenia cudzego mienia. Grozi za to 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w nielegalnym zbiegowisku do 3 lat. Kary te nie sumują się, a więc Panu Kołodziejczakowi grozi 5 lat więzienia - mówił adwokat Tomasz Gabryelczyk, który reprezentował Michała Kołodziejczaka podczas przesłuchania.

– Te koszty związane z naprawą nawierzchni, czy wymianą sygnalizatora są nieporównywalne z tymi, które ponoszą codziennie rolnicy, sadownicy, producenci trzody czy warzyw, a na to już nikt nie zwraca uwagi – podkreślił Kołodziejczak, który nie wyglądał na przestraszonego karą pozbawienia wolności, do zarzutów się nie przyznał i głośno podsumował, że Agrounia się nie podda. Na co zawtórowało mu całe grono rolników, którzy przybyli pod Komendę na ul. Opaczewskiej. Podziękował za wsparcie i zapowiedział kolejną manifestację, tym razem pokojową (TUTAJ)

Tuż po ogłoszeniu komunikatu przez Kołodziejczaka i reprezentującego go mecenasa Gabryleczyka, rolnicy udali się na "spacer" na pl. Zawiszy, żeby na własne oczy zobaczyć, jak podkreślili "rzekome" straty. 

Rolnicy domagają się również założenia spraw w sądzie Policjantom, którzy opublikowali wizerunki rolników, którzy brali udział w zgromadzeniu na pl. Zawiszy. Jak podkreślił mecenas Gabryelczyk w związku z RODO, jest to nielegalne. 

– Chociaż raz RODO okaże się przydane – skomentował jeden z rolników biorących udział w pikiecie. 

Przypomnijmy, że to już kolejna akcja organizowana przez Michała Kołodziejczaka i AgroUnię. Nie każda ma znamiona, jak to nazywali w ubiegłym tygodniu politycy "chuligaństwa". Poprzednia akcja odbyła się w centrum Warszawy, polegała na uświadamianiu mieszkańców Warszawy, z jakimi problemami borykają się obecnie rolnicy oraz sadownicy. Przedstawiciele Agrounii wówczas rozdawali jabłka w Warszawie, Poznaniu i Lublinie. Michał Kołodziejczak zjednuje sobie nie tylko całą rzeszę rolników, ale również konsumentów, mieszkańców dużych miast. Agrounia z dnia na dzień rośnie w siłę, ale lider podkreślił, że nie zamierza brać udziału w wyborach, o co pytają go liczni dziennikarze, przy każdej nadarzającej się okazji. Według komentujących sprawę rolników, nie jeden by na niego zagłosował. 

dkol

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)