Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Michał Kołodziejczak utworzył partię Prawda, nie będzie już liderem AgroUnii

Michał Kołodziejczak utworzył partię Prawda, nie będzie też przewodził dłużej AgroUnii. Zadaliśmy prezesowi kilka pytań! Sprawdź, kto zostanie liderem AgroUnii!

Dorota Kolasińska17 czerwca 2019, 16:02
Zgodnie z przypuszczeniami, które od tygodni pojawiały się w branży rolniczej, Michał Kołodziejczak utworzył partię polityczną pod nazwą #Prawda. Jak podkreślił, obecnie trwają prace nad programem wyborczym, bo już dwa dni temu zapowiedział swój udział w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

Michał Kołodziejczak zrezygnował z funkcji, jaką dotychczas pełnił w AgroUnii, a jego miejsce zajął Filip Pawlik. Były lider AgroUnii ma teraz na głowie nowe zadania.

– Chcemy, żeby Prawda wystartowała w jesiennych wyborach, trudno wróżyć jakie możemy mieć poparcie – mówił Michał Kołodziejczak, który twierdzi, że wyborców znajdzie zarówno wśród rolników na wsiach, ale także w mieście. 

Niedawno w Warszawie podczas rozdawania jabłek, rozmawialiśmy z Michałem Kołodziejczakiem, na temat tego czy zamierza utworzyć partię polityczną. Były już lider AgroUnii twierdził, że nie. Ale jak widać musiały ku temu zaistnieć powody. 

AgroUnia nigdy nie miała zostać partią. Początkowo AgroUnia postulowała, organizowała pokojowe marsze, udając się do każdej wpływowej osoby mającej wpływ na polskie rolnictwo prosząc wówczas o wsparcie i rozmowy, które koniec końców zakończyły się fiaskiem – mówi lidera AgroUnii.

Według Michała Kołodziejczaka jedyną opcją, żeby mieć wpływ na polskie ustawodawstwo było wejście w polityczne kręgi i utworzenie partii. Póki co, prezes #Prawdy zamierza trzymać się tego planu. Jednak zarysował kilka aspektów dotyczących sugerowanych pomysłów na zmiany, mimo, że Prawda wywodzi się w 100% z rolnictwa, zamierza zadbać również o innych obywateli, szykując szeroki program wyborczy. Program rolny natomiast przygotuje dla prezesa Prawdy nowe kierownictwo AgroUnii i nadal będzie rozwijać wspólnotę rolników i konsumentów .Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)