StoryEditor

Minister Kowalczyk powołał nowego dyrektora PIW-PIB w Puławach

Minister Henryk Kowalczyk wręczył akt powołania na stanowisko Dyrektora Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach prof. Stanisławowi Winiarczykowi, który zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Niemczuka.
19.12.2022., 11:12h

Wicepremier powołał na stanowisko Dyrektora Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach profesora Stanisława Winiarczyka, lekarza weterynarii, profesora nauk weterynaryjnych o specjalności epizootiologia.

Profesor Winiarczyk to specjalista w zakresie epizootiologii i administracji weterynaryjnej. Zajmował stanowisko krajowego kierownika specjalizacji choroby psów i kotów w Komisji ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii. Był także Wiceprezesem Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej. Zasiadał w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Radzie Doskonałości Naukowej. Jest odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Stanisław Winiarczyk zastąpi na stanowisku dyrektora PIW-PIB w Puławach Krzysztofa Niemczuka, o którego odwołaniu pisaliśmy tutaj.

al na podst. MRiRW, UP w Lublinie
fot. MRiRW

Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 11:15