Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nieoficjalnie: Krzysztof Niemczuk odwołany ze stanowiska dyrektora PIWet-PIB w Puławach

Obrazek

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o dzisiejszym odwołaniu prof. dr hab. Krzysztofa Niemczuka ze stanowiska dyrektora Państwowego Instytutu Weterynarii – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Aneta Lewandowska15 grudnia 2022, 16:51

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk został dziś (15.12.2022 r.) odwołany ze stanowiska dyrektora PIWet-PIB w Puławach przez ministra rolnictwa, wicepremiera Henryka Kowalczyka.

Były dyrektor Instytutu pożegnał się dziś ze swoimi współpracownikami i podziękował za współpracę.  

Ministerstwo rolnictwa i Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie, nie znamy również następcy prof. Niemczuka.

Nie są znane jeszcze powody decyzji ministra rolnictwa, aby odwołać obecnego dyrektora jednostki. Jak informował w listopadzie tego roku Dziennik Wschodni, w PIWet miał trwać spór zbiorowy między związkami zawodowymi, a Krzysztofem Niemczukiem, co doprowadziło do tego, że Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego wystąpiła do Henryka Kowalczyka o odwołanie dyrektora ze stanowiska.Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)