StoryEditor

Na ratunek rolnikom, czyli Fuzja na medal Grupy Rolimpex

Nowa mieszanka kośna, traw szybko kiełkujących, które są wyjątkowo plonotwórcze, a mowa o produkcie Fuzja Grupy Rolimpex. Nowość świetnie wpisała się zarówno w potrzeby, jak i oczekiwania branży.
29.02.2024., 08:57h

- To pierwszy wspólny produkt, który komunikujemy oficjalnie i z taką intensywnością – przyznaje Filip Żurawik z zarządu firmy Agronas, który w nasiennym konsorcjum Grupy Rolimpex odpowiada za komunikację i marketing. - Grupa zaczęła funkcjonować już pięć lat temu, ale to w ostatnich miesiącach nasza współpraca z markami firm Rolimpex i Sowul & Sowul znacząco się zacieśniła. Obecnie wspólne działania zmierzają w kierunku coraz silniejszej konsolidacji. To przemyślany ruch, który stopniowo powinien zwiększać możliwości i szanse naszego konsorcjum w rywalizacji z zagranicznymi podmiotami. To również kolejny krok w kierunku śmielszej ekspansji zagranicznej z naszej strony.

image

Rolimpex mieszanka kośna Fuzja

FOTO: inf. prasowa

Na ten moment mieszanka Fuzja podbija rynek krajowy. Jest to nie tylko pierwszy wspólny produkt Grupy Rolimpex po konsolidacji, ale także pierwszy hit pod szyldem Grupy, w którą wchodzi Agronas oraz Sowul&Sowul i Rolimpex. Warto też zaznaczyć, że Fuzja znalazła się na liście 11 produktów, które zostały wyróżnione złotym medalem podczas tegorocznych Targów Ferma w Bydgoszczy.

Mieszanka plonotwórcza to hit dla rolników

- Nasza specjalistyczna mieszanka traw szybko kiełkujących, w której postawiliśmy na gatunki wyjątkowo wysoko plonotwórcze, to prawdziwy hit dla rolników. I nie ma w tym ani odrobiny przypadku! – przekonuje Przemysław Sowul, prezes firmy Sowul & Sowul, która wewnątrz Grupy liderowała w pracach nad Fuzją. – Stworzyliśmy ją w odpowiedzi na potrzeby rynku, by nieść pomoc rolnikom, którzy myślą o wiosennej regeneracji swoich użytków zielonych i walczą ze zmieniającym się klimatem. Z naszych obliczeń wynika, że Fuzja zapewnia wzrost odporności na suszę aż o 21 procent.

Zalety mieszanki Fuzja:

  • mieszanka traw szybko kiełkujących,
  • zawiera gatunki wysoko plonotwórcze,
  • zawiera gatunki traw wysokocukrowych,
  • zawiera gatunki bobowatych drobnonasiennych, których zadaniem jest poprawienie bilansu białkowego,
  • nadaje się do siewu na glebach organicznych oraz mineralnych.

- To produkt stworzony przez ekspertów dla specjalistów – podsumowuje Przemysław Sowul. I dodaje, że Fuzja to dopiero początek ciekawych ruchów szykowanych przez Grupę. - Przed nami fascynujący czas i wiele wspólnych celów oraz wyzwań. Poprzez swoje działania Grupa chce wzmocnić pozycję rynkową w Polsce i za granicą oraz zwrócić uwagę na istotne kwestie ekologiczne i rolę polskich nasion w rozwoju gospodarki, a zwłaszcza gospodarki rolnej, w Polsce – czytamy w informacji.

Ambitne plany nie tylko w Polsce

Jak podkreślają przedstawiciele Grupy, obecnie ich produkty trafiają na wszystkie kontynenty świata, do ponad 50 krajów o różnym stopniu rozwoju gospodarczego.

- Eksportujemy m.in. do Niemiec i Francji oraz innych krajów unijnych, a także Wielkiej Brytanii – wylicza Filipa Żurawik. - W tych krajach polskie nasiona są wyjątkowo cenione. Coraz częściej wysyłamy jednak dostawy do Ameryki Północnej, Azji czy Ameryki Południowej. Nie mamy wątpliwości, że stopniowa ekspansja międzynarodowa to jeden z głównych kierunków naszego rozwoju.

Stworzenie większej struktury zwiększa możliwości każdej z firm pod każdym względem. Nie tylko biznesowo-ekonomicznym, ale też logistycznym czy wizerunkowym. Wspólnie Agronas, Rolimpex i Sowul & Sowul mogą zadbać skuteczniej o wzmacnianie pozycji rynkowej w Polsce i na świecie.

- Dzięki temu chcemy również edukować i przypominać o tym, jak ważną rolę odgrywają zarówno uprawa traw rolniczych, jak i dbanie o przydomowy trawnik – podkreśla Przemysław Sowul.

Zalecenia agrotechniczne mieszanki Fuzja

  • zalecane minimalne pH stanowiska – 5,5
  • zalecany termin podsiewu: wczesna wiosna lub po każdym pokosie
  • norma wysiewu przy zakładaniu nowego użytku: 35 kg/ha
  • norma wysiewu przy pełnej regeneracji lub podsiewie: 17,5 kg/ha
  • możliwość zmniejszenia normy wysiewu do 10 kg/ha na podsiew uzupełniający

na podst. informacji prasowej Rolimpex

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 16:47