StoryEditor

Czy Polacy popierają rolników i wiedzą dlaczego protestują? Imponujące wyniki sondażu!

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż wśród Polaków dotyczący poparcia protestów. Jego wyniki są miodem na serca zmęczonych rolników!
28.02.2024., 15:18h

27 lutego br. odbył się gigantyczny protest rolników w Warszawie. Wczoraj relacjonowaliśmy to wydarzenie na naszym portalu. Instytut Badań Pollster zapytał Polaków, co sądzą o dotychczasowych manifestacjach.

image

Wielki protest rolników w Warszawie. Biało-czerwono w stolicy Polski [RELACJA + FILM]

Przedstawiamy wyniki sondażu poniżej:

  • Aż 75% Polaków popiera protesty rolników, z czego 42% to zdecydowani zwolennicy.
  • Interesujący jest również fakt, że osoby w wieku 35-44 lat wykazują wyższy poziom poparcia. Aż 85% popiera, a 56% zdecydowanie popiera protestujących! Najwięcej niechętnych demonstracjom rolniczym jest wśród seniorów 65+ - aż 27%.
  • Poziom edukacji. Osoby z wykształceniem podstawowym lub zawodowym wyrażają wyższe poparcie (ponad 85%), podczas gdy osoby z wykształceniem wyższym są mniej skłonne poprzeć protesty (66%).
  • Większość respondentów uważa, że protesty rolników to nie tylko sprawa krajowa. Widzą w nich głos za odstąpieniem od europejskiego Zielonego Ładu oraz stworzeniem nowej polityki rolnej.
  • Ponad połowa badanych łączy protesty z kwestią ceł na produkty z Ukrainy, a 47% zwraca uwagę na regulacje dotyczące wprowadzania na rynek produktów zgodnie z dyrektywami UE.
  • Jedynie 3% z nas uważa, że manifestacje rolników dotyczą poparcia dla tzw. polexitu, czyli wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Poparcie protestu rolników

W trakcie wielotygodniowych protestów, które trwają w całej Polsce, na wielu drogach, przejściach granicznych i miastach do rolników kolejno przyłączali się myśliwi, branża transportowa, firmy z branży rolniczej, pomagają Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolnicze i wiele innych grup społecznych. Cel jest jeden – obrona polskiego rolnictwa, polskich produktów i przede wszystkich zadbanie o interes polskiego rolnika, żeby mógł dalej produkować zdrową żywność, godnie żyć i utrzymać swoje rodziny. Ograniczanie możliwości produkcyjnych rolników uderza bezpośrednio w bezpieczeństwo żywnościowe Polski.

oprac. dkol na podst. Instytut Badań Pollster

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 03:46