StoryEditor

Ogromna spółka ogłosiła upadłość! Długi wobec rolników przekraczały sumę miliona zł

We wtorek 9 kwietnia br. Sąd ogłosił upadłość spółki Kampol-Fruit, w której skład wchodziły cztery przetwórnie owoców. Trzeba zaznaczyć, że spółka wobec największych dostawców ma długi, które nie rzadko przekraczają sumę miliona złotych.
16.04.2024., 11:31h

W październiku 2022 roku rozpoczął się proces restrukturyzacji KAMPOL-FRUIT, z którym wiązały się ogromne braki w wypłatach dla producentów owoców dostarczających towar do spółki. Do sprawy odniósł się między innymi Henryk Kowalczyk oraz Zbigniew Ziobro. 

Zobacz także: Właściciel KAMPOL-FRUIT z zarzutami. Sprawa trafiła do sądu. Czy rolnicy otrzymają należne im pieniądze?

Z brakiem przysługujących pieniędzy nie musieli mierzyć się ani ZUS, ani banki, które otrzymać je mieli w pełnej 100% wartości. Producenci natomiast otrzymać mieli zwrot jedynie w 50% i to rozłożonych płatnościach na okres od 2 do 30 miesięcy.

Protest oszukanych dostawców

19 grudnia 2022 roku odbył się pod przetwórnią w Rykach protest, oszukanych dostawców. Domagali się oni swoich pieniędzy, a także tego, aby spółka została wykupiona przez KOWR i wcielona do Krajowej Grupy Spożywczej.

Oszukani przez KAMPOL -FRUIT rolnicy protestowali przed zakładem przeciwko złodziejskiemu układowi, który chce pozbawić ich 50% zapłaty za dostarczone owoce. 

Kampol-Fruit – upadłość ogromnej spółki

We wtorek 9 kwietnia 2024 roku Sąd Rejonowy Lublin-Wchód w Lublinie odrzucił wniosek o restrukturyzację spółki i ogłosił jej upadłość.

Kampol-Fruit to w sumie cztery zakłady przetwórcze mieszczące się w Białej Rawskiej, Nasielsku oraz Milejowie i w Rykach.

Na razie nie wiadomo jak potoczy się sprzedaż majątku spółki ani kto kupi zakłady przetwórcze, które są gotowe do produkcji.

Nie można nie zauważyć, że moment ogłoszenia upadłości jest bardzo niefortunny ze względu an rozpoczęcie sezonu skupu i przetwórstwa truskawek za niecałe dwa miesiące.

 

Bernat Patrycja 

Źródło: lublin112.pl,tubalecznej.pl/money

Fot: Twitter FilipPawlikAU

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 23:25