StoryEditor

Piero P. może wyjść za kaucją

Echo poniedziałkowych wydarzeń nie cichnie. Sąd zdecydował o aresztowaniu tymczasowo 5 osób, w tym właściciela zakładu Pini Polonia w Kutnie – Piera P. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, może jednak wyjść za kaucją.
09.12.2016., 11:12h

5 osób aresztowanych
Wiemy już, że sąd podjął decyzję i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania pięciu osób zamieszanych w aferę wyłudzenia VAT i uszczuplenia Skarbu Państwa na kwotę minimum 35 mln zł.  Z nieoficjalnym informacji, jakie obiegły media wynika, że jednym z aresztowanych jest 64-letni Włoch – Piero P., będący prezesem spółki Pini Polonia oraz 50-letnia Elżbieta P., będąca prezesem pięciu spółek powiązanych (na zasadzie współpracy) z Pini Polonią.

Cały łańcuch zamieszanych
Kto kierował zorganizowaną grupą przestępczą, w której zamieszane były wspomniane firmy dokładnie nie wiadomo – z jednych informacji wynika, że Piero P. (najprawdopodoniej) z innych, że Elżbieta P.
Z niepotwierdzonych źródeł wynika także, że we wszystko zamieszana była też główna księgowa – 46-letnia Dorota D. oraz inni.

Piero P. może wyjść za kaucją
Jeśli chodzi o aresztowanego tymczasowo Piera P. sąd uznał, że może wyjść z aresztu po wpłacie poręczenia majątkowego wynoszącego 10 mln zł (informacje niepotwierdzone).  Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Piero P. został zwolniony do domuag


 

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. czerwiec 2024 17:27