StoryEditor

Pierwsze polskie truskawki - jaka cena za kilogram?

Wraz z początkiem maja pojawiły się pierwsze polskie truskawki. Ile kosztuje kilogram polskiego towaru w porównaniu do importowych truskawek?
10.05.2024., 13:59h

Pierwsze polskie truskawki - ile kosztują w 2024 roku?

Na hurtowych rynkach i na tych lokalnych pojawiają się już pierwsze polskie truskawki. Nikogo nie dziwi fakt, że są droższe od tych importowanych.

Na Warszawskim rynku Bronisze kosztują średnio między 12, a 20 złotych za kilogram. Cena jest zależna od jakości truskawki. Jeżeli chodzi o import, to ceny zaczynają się już od 10 złotych.

W Kaliszu na Giełdzie Kaliskiej krajowy owoc to koszt średnio 17 złotych. Importowane truskawki kosztują od 10 do 12 złotych.

We Wrocławiu na rynku Targpiast truskawki z uprawy tunelowej krajowej to koszt – średnio 14 złotych za kilo.

Duża rozpiętość cen truskawek jest w Krakowie na targowisku Rybitwy, Polska truskawka w zależności od jakości kosztuje od 10 złotych do nawet 19 zł za kilogram. Zagraniczna od 10 do 15 zł.

Cena truskawki na bazarkach jak czytamy w komenatrzach w mediach społecznościowych to koszt około 30 - 32 złotych za kilogram. 

A jak podał portal gorzowianin.pl: Truskawki krajowe, cenione za swój wyjątkowy smak i aromat, osiągnęły w tym roku rekordowe ceny. W lokalnych punktach sprzedaży kosztują aż 51 złotych za kilogram.

Ile kosztują truskawki za granicą?

W przypadku truskawek nie obyło sie bez porównania ile takie owoce kosztują za granicą.

 

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. maj 2024 08:22