Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Piotr Walkowski o nowej WPR: Nadal czekamy na przepisy krajowe

W tym roku mają miejsce już 16 Wielkopolskie Fora Rolnicze organizowane przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem ekoschematów i to właśnie o nich rozmawialiśmy z prezesem WIR Piotrem Walkowskim.

Dominika Mulak1 lutego 2023, 16:33
Dzisiaj na poznańskim Golęcinie odbyło się 11 spotkanie w ramach Wielkopolskich Forów Rolniczych. O tym, jakie najczęściej kwestie pojawiają się w dyskusji i co możemy bliżej powiedzieć o realizacji nowej WPR i ekoschematów zapytaliśmy prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej, współorganizatora cyklu spotkań dla rolników z woj. wielkopolskiego.

- Praktycznie bazujemy na zatwierdzonych w sierpniu ubiegłego roku przez Komisję Europejską i przedstawionych przez rząd polski kierunkach przekazywania środków finansowych na rozwój naszych gospodarstw. W tej chwili nadal czekamy na nasze przepisy krajowe. Ustawa jest po pierwszym czytaniu. W przyszłym tygodniu odbędzie się trzecie czytanie i ustawa trafi do Senatu. Koło 10 marca możemy spodziewać się rozporządzeń - zwrócił uwagę Piotr Walkowski.

10 marca to dość późno zważywszy, że od 15 marca rusza termin składania wniosków o płatności bezpośrednie 2023. Czy doradcy, biorąc te opóźnienia pod uwagę, są dzisiaj w stanie wiążąco podpowiadać rolnikom, jak ułożyć cały plan ekoschematów?

Zachęcam do obejrzenia wywiadu!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)