StoryEditor

Mają zacięcie i pasję, ale czy będą pracować w rolnictwie? Młodzi o swojej przyszłości

  Młodzi bez wątpienia mają w sobie wiele pasji, a bez niej nie ma powodzenia w rolnictwie. Tłumy, które przybyły na Dzień Młodego Rolnika, dają nadzieję, że młodemu pokoleniu dalsze losy rolnictwa nie są obojętne.    
30.01.2023., 10:01h

Blisko 900 uczniów ze szkół rolniczych z całej Polski przyjechało 13 stycznia do Poznania, by wziąć udział w Dniu Młodego Rolnika, organizowanym podczas targów Polagra Premiery 2023.

– Korzystając z tego, że w tym roku są targi Polagra Premiery w Poznaniu, zaprosiliśmy już w listopadzie szkoły do udziału w dzisiejszym wydarzeniu. Zapewniliśmy im dojazd, aprowizację, a także program pod młodzież. Jednym z głównych tematów jest rolnictwo XXI wieku, a więc rolnictwo precyzyjne, robotyka czy automatyka, ponieważ za 10–15 lat te zagadnienia będą obowiązywały w programie nauczania – mówił podczas Dnia Młodego Rolnika Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, która wspólnie z MTP była organizatorem tego wydarzenia. Podkreślił, że w samej Wielkopolsce jest 48 placówek, w których prowadzone jest kształcenie właśnie w zawodach rolniczych.


Przede wszystkim pasja

– Nowoczesne technologie wchodzą coraz bardziej w nasze rolnictwo i być może za parę lat będziemy tylko i wyłącznie zarządzającymi w gospodarstwach, a nie rolnikami, pracującymi fizycznie – przekonywał Bartosz Banaszak, przewodniczący Rady Powiatowej Wielko...

Pozostało 71% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 07:58